NVIDIA pokazuje piękne customowe karty RTX 3080, których i tak nie kupicie

NVIDIA pokazuje piękne customowe karty RTX 3080, których i tak nie kupicie

Customowe karty NVIDIA RTX 3080 Founders Edition nie są całkowicie nowym pomysłem. NVIDIA już wcześniej zaprezentowała swój model z motywem nawiązującym do Cyberpunk 2077, a także kartę inspirowaną Overwatch. NVIDIA zleciła teraz modderom stworzenie kolejnych niestandardowych kart opartych na RTX 3080 Founders Editon. Karty te zostały zaprezentowane na imprezie Bilibili World 2021 w Chinach.

NVIDIA na Bilibili World 2021 zaprezentowała niestandardowe karty graficzne RTX 3080, które zostały poddane graficznym modyfikacjom, wykonanym przez znanych modderów. Producent pokazał łącznie trzy niestandardowe karty graficzne w różnych szatach graficznych, mimo że wszystkie miały tę samą podstawową konstrukcję osłony z edycji Founders. Modderzy mieli dowolność w wykorzystaniu grafik i kolorów, co zaowocowało jednym pomarańczowym RTX 3080 z insygniami klanu Chengdu Hunters Overwatch i dwiema turkusowymi kartami graficznymi ze zróżnicowanymi czarnymi i turkusowymi akcentami w przypadku karty inspirowanej chińską grą RPG The Legend of Sword and Fairy oraz białymi w przypadku karty upamiętniającej 9. rocznicę serii anime Luo Tianyi.

NVIDIA kolejny raz pokazuje personalizowane wersje swoich kart z edycji Founders Edition. Tym razem 3 nowe wcielenia otrzymał mo.del RTX 3080.

Niestety karty graficzne najprawdopodobniej nie pojawią się w sprzedaży, a przynajmniej nie będą wystawione przez samą NVIDIĘ. Producent może jednak zdecydować się na rozdanie ich jako nagrody w konkursie internetowym, podobnie jak stało się z modelem RTX 2080 Ti z motywem z gry Cyberpunk 2077 jakiś czas temu, którą zwycięzca ostatecznie sprzedał na aukcji za 5200 USD. Wielu fanów twierdzi, że NVIDIA powinna od razu kierować takie modele do produkcji, a następnie sprzedaży detalicznej, nawet w limitowanej ilości. Patrząc jednak na sytuację rynkową, nie ma wielkiego znaczenia, czy karty te są w produkcji, czy nie - w sklepach się i tak nie pojawią.

To nie pierwszy raz, gdy NVIDIA wydaje personalizowane karty Founders Edition. W maju zaprezentowano GeForce'a RTX 3080 z motywem z gry Overwatch. Karta otrzymała czarno-złote barwy oraz wizerunek bohatera rozgrywki. Za powstanie tego wariantu odpowiadał chiński oddział NVIDII, która zachęca modderów do modyfikacji w ramach programu GeForce Garage. Jeszcze wcześniej przekazano szczęśliwemu zwycięzcy konkursu jedyny wyprodukowany egzemplarz RTX 3080 nawiązujący do Cyberpunk 2077. Ciekawym easter eggiem na karcie był napis "Made in Night City", choć wcześniejszy model RTX 2080 Ti również w edycji Cyberpunk 2077 prezentował się znacznie ciekawiej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA pokazuje piękne customowe karty RTX 3080, których i tak nie kupicie

 0