Odświeżone karty graficzne z linii Phantom trafiają do oferty firmy Gainward

Odświeżone karty graficzne z linii Phantom trafiają do oferty firmy Gainward

Odświeżanie istniejących rodzin kart graficznych to praktyka, której nie jesteśmy świadkami dość często. Ostatnim przykładem tego typu działalności jest linia Phantom+ firmy Gainward.

Tak jak wskazuje nazwa, prezentowane nowości bazują na serii Phantom i producent chwali się przede wszystkim poprawionym układem chłodzenia. Od strony wizualnej różnica między nowym coolerem a starym jest niewielka, gdyż główna modyfikacja to przesunięcie podświetlanego elementu z frontowej części osłony radiatora na górną. Ponadto mamy nieco inną kolorystykę, ale najważniejsze jest to, co zostało zmienione "pod maską". Co prawda Gainward nie chwali się dokładnie, jakie modyfikacje przeszedł sam radiator czy inne elementy chłodzenia, ale według zapewnień tej firmy możemy liczyć na do 7 stopni Celsjusza niższe temperatury podczas rozgrywki, w połączeniu z obniżonym poziomem hałasu. Niewątpliwie brzmi to zachęcająco, a do pewnego stopnia wręcz intrygująco, zatem zalecam śledzić branżowe portale w poszukiwaniu testów, które zweryfikują te słowa.

Gainward Phantom+ to odświeżenie linii Phantom - producent skupił się głównie na poprawie efektywności układu chłodzenia.

Odświeżone karty graficzne z linii Phantom trafiają do oferty firmy Gainward

Karty graficzne z serii Phantom+, obejmującej układy GeForce RTX 3070, RTX 3080, RTX 3080 Ti i RTX 3090, bez wyjątku wspierają funkcję ARGB SYNC, gdzie której można zsynchronizować wspomniane przed chwilą podświetlenie z systemem zarządzania iluminacją płyty głównej. Jako, że mamy do czynienia z topową linią w ofercie Gainwarda, nie mogło zabraknąć fabrycznego OC, metalowej płytki usztywniającej, tzw. backplate, trybu półpasywnego, dzięki czemu w spoczynku wentylatory nie generują żadnego hałasu, a także przełącznika BIOS-u, dzięki któremu można przełączać się między cichym i wydajnym trybem pracy chłodzenia. Wszystkie karty, poza GeForce RTX 3090, występują w wersji Lite Hash Rate, co ma ograniczyć zainteresowanie górników. Co ciekawe, model na bazie RTX 3080 Ti nazywa się po prostu Phantom (bez plusa), jako że zwykła wersja Phantom na tym GPU nigdy nie została wprowadzona do portfolio marki Gainward.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odświeżone karty graficzne z linii Phantom trafiają do oferty firmy Gainward

 0