EA przeprasza za usunięcie starszych gier z GOG i obiecuje zmianę polityki

EA przeprasza za usunięcie starszych gier z GOG i obiecuje zmianę polityki

Electronic Arts jakiś czas temu wycofało kultowe gry Ultima Underworld oraz jego kontynuację, Syndicate Plus i Syndicate War z oferty GOG. Platforma przyznała, że było to na prośbę wydawcy, co spotkało się z zaskoczeniem i irytacją graczy.

Najwyraźniej EA dotknęły głosy krytyki, ponieważ wymienione produkcje ponownie trafiły do sklepu i jakby tego było mało do 3 września są rozdawane bezpłatnie. W rozmowie z GamesIndustry.biz, wiceprezes wykonawczy EA ds. marketingu i reklamy, Chris Bruzzo powiedział, że wycofanie produkcji z obiegu wniknęło z błędu w systemie zarządzania cyfrowymi grami Elektroników. Od tamtej pory zmieniono całą procedurę tak, by sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. "Podejmując decyzje wpływające na graczy poświęcamy czas na dokładną analizę potencjalnych skutków i czy służą one społeczności. Kiedy usunęliśmy Syndicate i Ultima Underworld nie wzięliśmy pod uwagę perspektywy fanów" - przyznał Bruzzo.

EA wycofanie z GOG Ultima Underworld oraz jego kontynuację, Syndicate Plus i Syndicate War tłumaczy wynikiem błędu w w systemie zarządzania cyfrowymi grami wydawcy.

Chodzi tutaj najpewniej o czystą kalkulację finansową, tytuły te są bardzo stare, ale nadal popularne i opłacało się, żeby ponownie trafiły do sprzedaży. Możliwe, że EA nie zdawało sobie sprawy, że gracze będą do tych pozycji tak przywiązani. Ultima Underworld: The Stygian Abyss zadebiutowała w 1992 roku i za jej powstanie odpowiada studio Origin Systems. Jest to cRPG rozgrywające się w fantastycznej krainie Britanii,gdzie trzeba uratować porwaną córkę lorda Britisha. Ultima Underworld II to wydana rok później kontynuacja wyżej wymienionej jedynki, w którym tym razem musimy uratować samego lorda Britisha. Syndicate trafił do sprzedaży w 1993 roku.

Warto wspomnieć, że na GOG wystartował Games Festival, w ramach którego możemy zakupić m.in. gry z serii Tomb Raider taniej o 89%. Oprócz tego na liście pozycji przecenionych umieszczono np. Metro Exodus (55,39 zł), Cyberpunk 2077 (133,29 zł), Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja GOTY (29,99 zł), Dishonored: Complete Edition (87,49 zł), Wolfenstein: The Two Pack (38,99 zł) czy Warcraft 1 & 2 Bundle (44,19 zł). Wszystkie okazje znajdziemy pod tym linkiem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA przeprasza za usunięcie starszych gier z GOG i obiecuje zmianę polityki

 0