Ogromna bateria w iPhonie? Tak mogą wyglądać specyfikacje iPhona 15 Pro i iPhona 15 Pro Max

Ogromna bateria w iPhonie? Tak mogą wyglądać specyfikacje iPhona 15 Pro i iPhona 15 Pro Max

W ostatnim czasie pojawiła się cała masa doniesień na temat różnych modeli z nadchodzącej serii iPhone 15. Tym razem znany leakster, Yogesh Brar, udostępnił wpis zdradzający możliwe specyfikacje iPhona 15 Pro i iPhona 15 Pro Max. Najwyżej pozycjonowany smartfon w ofercie Apple ma posiadać ogromną jak na iPhona baterię.

Więcej pamięci RAM dla flagowych iPhonów 15

Zdaje się, że na 4 dni przed oficjalną premierą iPhonów 15 wiemy już, czego należy się spodziewać. Yogesh Brar zdradził w swoim najnowszym wpisie jak - według przecieków - wyglądać będzie specyfikacja iPhona 15 Pro oraz jego większego brata, czyli modelu Pro Max. Zacznijmy od rozmiarów. Tutaj Apple ma nic nie zmieniać, co oznacza, że iPhone 15 Pro będzie miał przekątną 6,1", a iPhone 15 Pro Max 6,7". Oba ekrany to Retina XDR OLED z odświeżaniem 120 Hz. Sercem obu tych urządzeń będzie oczywiście chip A17 Bionic, który zostanie pierwszym 3 nm układem wykorzystanym w smartfonach. Dla przypomnienia, podstawowe modele z linii iPhone 15 będą napędzane przez starszy, ale wciąż bardzo wydajny, procesor A16 Bionic, który obecnie odnajdziemy wewnątrz iPhona 14 Pro i iPhona 14 Pro Max.

Idąc dalej, nowe flagowce od Apple mają posiadać 8 GB pamięci RAM, co jest zauważalnym przeskokiem, bo obecne modele posiadają maksymalnie 6 GB.

Idąc dalej, nowe flagowce od Apple mają posiadać 8 GB pamięci RAM, co jest zauważalnym przeskokiem, bo obecne modele posiadają maksymalnie 6 GB. Informacje o dodatkowych 2 GB RAM pojawiły się jeszcze w sierpniu. Wówczas leakster Unknownz21 poinformował, że odkryte zostały dwie konfiguracje chipu A17 Bionic - jedna z 6 GB, a druga z 8 GB. Yogesh Brar przedstawił jedynie przecieki, więc wciąż nie należy wykluczać opcji, że smartfony iPhone 15 Pro/Pro Max pojawią się również z 6 GB RAM, co może zależeć od wybranej wersji.

Wersje pamięciowe i aparaty

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że seria iPhone 15 Pro będzie startować od 256 GB pamięci wbudowanej, a maksymalna opcja to 2 TB. Z nowych informacji opublikowanych przez serwis TrendForce wynika jednak, że Apple nie dokona zmian w tej kwestii. Oznacza to, że kolejna generacja iPhonów ponownie będzie dostępna w wersjach 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Potwierdza to również Brar, który napisał, że maksymalna pojemność wynosić będzie 1 TB. Jeśli chodzi o aparaty, tutaj w obu przypadkach pojawić ma się konfiguracja 48 MP + 12 MP + 12 MP z tyłu i pojedyczny obiektyw 12 MP do selfie. Należy jednak dodać, że iPhone 15 Pro Max jako jedyny z serii posiadać ma aparat peryskopowy, którego specyfikacja niedawno wyciekła.

Ogromna bateria w iPhone 15 Pro Max

Oczywiście oba smartfony ponownie zaoferują możliwość wysyłania awaryjnych wiadomości SOS przez satelitę. Tuż po wyjęciu z pudełka będą pracowały pod kontrolą nowego iOS 17. Nowością będzie również wykorzystanie przez Apple tytanowej obudowy, która zastąpi tą z nierdzewnej stali klasy chirurgicznej.

iPhone

Oprócz większego ekranu, model Pro Max posiadać ma również znacznie pojemniejszą baterię względem zwykłego iPhona 15 Pro. Mniejszy wariant wyposażony zostanie w akumulator o pojemności 3650 mAh. Bateria iPhona 15 Pro Max ma natomiast oferować 4852 mAh. Jak na iPhona to naprawdę dużo. Jeśli chodzi o kolory, flagowe iPhony 15 pojawić mają się w wersji czarnej, szarej, srebrnej oraz niebieskiej. 

Spodziewane ceny 

Według TrendForce, cena zwykłego iPhona 15 ma zaczynać się od 799 dolarów, a modelu Plus od 899 dolarów. Najniższe wersje pamięciowe iPhona 15 Pro i iPhona 15 Pro Max mają natomiast kosztować odpowiednio 999 dolarów i 1199 dolarów. Zdaje się, że o nowych smartfonach Apple wiemy już praktycznie wszystko. Dopiero we wtorek przekonamy się jednak, które z pogłosek były zgodne z prawdą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna bateria w iPhonie? Tak mogą wyglądać specyfikacje iPhona 15 Pro i iPhona 15 Pro Max

 0