Ogromna kara finansowa dla pirata udostępniającego kanały Canal+ i Cyfrowego Polsatu

Ogromna kara finansowa dla pirata udostępniającego kanały Canal+ i Cyfrowego Polsatu

Wydawać by się mogło, że w dobie Netflixa, HBO Max i innych platform streamingowych piractwo nie jest już popularne, jednak nadal znajdziemy serwisy, które oferują filmy, seriale oraz programy za darmo. Teraz jeden z twórców takiej strony został skazany na więzienie i ogromne odszkodowanie.

Jak informuje portal Wirtualne Media, 49-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, który we współpracy z innymi internautami wykorzystując metodę sharingu internetowego, udostępniał nielegalnie programy telewizyjne, został skazany przez sąd. Grupa stworzyła do tego celu stronę internetową, na której można było oglądać kanały należące do Canal+ i Cyfrowego Polsatu. Przestępca oferował dostęp do treści w ramach abonamentu kosztującego rocznie 360 złotych, mniej niż w przypadku usługi u operatora. Środki trafiały na konta bankowe założone przez tzw. słupy oraz wirtualne portfele. Właściciel serwisu zgromadzone środki inwestował w nieruchomości i kryptowaluty. Sprawą z czasem zainteresowała się policja.

49-letni pirat został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu i karę w wysokości 2,5 mln złotych.

Ogromna kara finansowa dla pirata udostępniającego kanały Canal+ i Polsat Box

Śledztwo prowadził Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, chociaż działania operacyjne przeprowadzono w trzech województwach z udziałem funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 30 kart abonenckich należących do Canal+ i Cyfrowego Polsatu, a także kryptowaluty - 20 BTC (Bitcoin). Ustalono ponadto, że z platformy korzystało 600 klientów.

Mieszkaniec Mrągowa swą działalność prowadził od października 2016 roku do grudnia 2019 roku. Warto zaznaczyć, że został zatrzymany w grudniu 2019 roku. Po kilku latach sprawa została zakończona, a sprawca usłyszał od Sądu Okręgowego w Olsztynie wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dużo bardziej 49-latka zaboli jednak ogromne zadośćuczynienie, które skazany musi wypłacić Canal+ i Cyfrowemu Polsatowi. Pierwszy ma otrzymać 1 milion złotych, z kolei drugi 1,5 mln zł co daje łącznie 2,5 miliona złotych. Straty oszacowano na około 6 mln złotych. Dodatkowo sąd nakazał upublicznienie wyroku, który jest prawomocny.

Zobacz także:

  •  
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna kara finansowa dla pirata udostępniającego kanały Canal+ i Cyfrowego Polsatu

 0