Ogromne zainteresowanie New World. Gra Amazona odnosi sukces

Ogromne zainteresowanie New World. Gra Amazona odnosi sukces

New World to jedna z gorętszych produkcji 2021 roku, która rozgrzała do czerwoności serwery Steam. Gra Amazon Game Studio zdołała przyciągnąć wielu graczy, ustanawiając rekordowe dla siebie liczby.

W dniu premiery w New Worlda grało 700 tysięcy użytkowników Steam, ale na tym rekordowe zainteresowanie się nie zatrzymało i kilka dni później było ich 800 tysięcy. Natomiast w chwili pisania tej wiadomości według danych SteamCharts produkcję Amazon Game Studio uruchomiło ponad 865 tys. ludzi. To naprawdę świetny rezultat, lecz niestety przekłada się na liczne kolejki i problemy z dołączeniem do sesji. Należy mieć nadzieję, że deweloperzy ustabilizują sytuację. Ciężko ocenić czy nowopowstały tytuł zdoła przykuć uwagę graczy na długie miesiące lub nawet lata. Istnieje opcja, że jego świecąca obecnie bardzo mocno gwiazda zgaśnie wraz z biegiem czasu.

New World po premierze osiąga rekordowe dla siebie wyniki.

Ogromne zainteresowanie New World. Gra Amazona odnosi sukces

Zainteresowanie New World przekłada się nie tylko na platformę Valve, ale również Twitcha, za którego odpowiada Amazon. Aktualnie w serwisie streamingowym grę ogląda średnio 400 tysięcy użytkowników, co daje jej pozycję lidera jeśli chodzi o kategorie na stronie. New World opróćz serwerów potrafi rozgrzać do czerwoności także karty graficzne. O palących się niektórych modelach pisano jeszcze za czasów bety, aczkolwiek ryzyko istnieje nawet teraz. Tym razem po EVGA na polu walki poległ RTX 3080 Ti od Gigabyte. Wszystkiemu winna jest jedna opcja, którą gracze są w stanie samodzielne modyfikować.

EVGA wyjaśniła, że New World solidnie obciąża układy graficzne po przejściu do menu powodując nagłe przeskoki ze 100 fps w grze do ponad 800 klatek. Z drugiej strony GPU powinny to mimo wszystko wytrzymać. Jeśli chodzi o przypadek RTX 3080 Ti od Gigabyte to posiadacz tej karty po wybraniu wszystkich detali na maksimum oraz ustawieniu liczby klatek na nieograniczone doprowadził do jej uszkodzenia.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromne zainteresowanie New World. Gra Amazona odnosi sukces

 0