OnePlus 10 Pro nie zachwyca możliwościami fotograficznymi. Nie pomogło logo Hasselblad

OnePlus 10 Pro nie zachwyca możliwościami fotograficznymi. Nie pomogło logo Hasselblad

OnePlus od dawna przestało być producentem, który w swoich smartfonach stawia przede wszystkim na wydajność i chiński producent stara się dostarczać kompleksowe flagowce klasy premium, mogące rywalizować z topowymi słuchawkami Samsunga czy Apple. Wygląda jednak na to, że w kwestii możliwości fotograficznych firma ma jeszcze wiele do nadrobienia. 

DxOMark opublikowało swoją recenzję aparatu OnePlus 10 Pro i wydaje się, że opinia specjalistów od mobilnej fotografii zdaje się pokrywać z pierwszymi recenzjami. Wniosek jest taki, że telefon ma kilka poważnych problemów, które podcinają mu skrzydła i sprawiają, że odstaje w tym aspekcie od rywali. W rezultacie słuchawka zajmuje 27. miejsce w globalnym rankingu OnePlus 10 Pr, tuż za takimi modelami jak Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 11 Pro, vivo X60 Pro+ i Apple iPhone 12 Pro. 

DxOMark opublikowało swoją recenzję aparatu OnePlus 10 Pro i wydaje się, że opinia specjalistów od mobilnej fotografii zdaje się pokrywać z pierwszymi recenzjami.

OnePlus 10 Pro nie zachwyca możliwościami fotograficznymi. Słaby wynik w DxOMark

Wszystkie mają przeszło rok na karku, tymczasem konkurencja zrobiła w tym czasie duży progres, odjeżdżając OnePlus. Najbardziej zauważalnymi wadami, na które zwróciło uwagę DxOMark, są artefakty kolorów z różowawym odcieniem, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia, ghosting i artefakty fuzji. Wspomniano również o słabej jakości aparatu szerokokątnego, problemach z balansem bieli w słabym świetle i kiepską szczegółowością w filmach w dobrych warunkach oświetleniowych.

Nie oznacza to jednak, że aparaty w OnePlus 10 Pro do niczego się nie nadają, wręcz przeciwnie, wciąż potrafią zapewnić dobrej jakości zdjęcia, a w kilku kwestiach zasługują nawet na pochwały. Na przykład recenzenci wskazują, że zakres dynamiki w ciągu dnia i w pomieszczeniach jest doskonały, podobnie jak szczegółowość zdjęć. Zaszumienie rzadko stanowi problem, a dobrze sprawuje się też teleobiektyw. Dodatkowo filmy przy słabym oświetleniu pokazują sporo szczegółów.

Jeśli jednak zastanawiacie się nad zakupem OnePlus 10 Pro i zależy Wam w dużej mierze na jak najwyższej jakości zdjęć, to najpierw zalecamy zapoznanie się z pełną recenzją DxOMark (odsyłamy do źródła). 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 10 Pro nie zachwyca możliwościami fotograficznymi. Nie pomogło logo Hasselblad

 0