OnePlus 7T Pro oficjalnie. "Zabójca flagowców" zalicza stagnację

OnePlus 7T Pro oficjalnie. "Zabójca flagowców" zalicza stagnację

Kiedy OnePlus 7T został zaprezentowany pod koniec września, byliśmy zdziwieni, że chiński producent nie zapowiedział od razu wariantu Pro. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i właśnie doczekaliśmy się ujawnienia modelu OnePlus 7T Pro, a także jego specjalnej edycji McLaren, która jak nietrudno się domyślić, w zakresie wzornictwa czerpie inspirację z wyścigowej legendy. Pod względem specyfikacji obyło się tu bez niespodzianek, wariant Pro jest po prostu nieco ulepszoną i powiększoną wersją OnePlus 7T, a zmian w stosunku do poprzednika, czy OnePlus 7 Pro, jest tu stosunkowo niewiele i można odnieść wrażenie, że OnePus mógł sobie darować to odświeżenie. Na froncie znajdziemy zatem 6,67-calowy panel AMOLED o rozdzielczości aż 3120 x 1440 pikseli (516 ppi), ze wsparciem dla HDR10+, 100% pokryciem palety barw DCI-P3 i 90 Hz odświeżaniem. 16 MP przednią kamerkę umieszczono zaś na wysuwanym module, co oznacza, że w ekranie nie ma żadnego wcięcia.

OnePlus 7T Pro jest po prostu nieco ulepszoną i powiększoną wersją OnePlus 7T, a zmian w stosunku do poprzednika, czy OnePlus 7 Pro, jest tu stosunkowo niewiele.

Dzięki postawieniu na procesor Snapdragon 855+, który pochwalić może się wyższymi zegarami niż bazowa wersja tego SoC, OnePlus 7T Pro oferować ma o 15% wyższą wydajność graficzną, co odczuć mamy przede wszystkim w grach. Co ciekawe, do wyboru jest tylko jedna konfiguracja pamięci, czyli 8 GB RAM i 256 GB na dane (UFS 3.0). Warianty 6/128 GB i 12/256 GB znane z poprzednika są tu nieobecne i jeśli chcemy posiadać 12 GB RAM-u, to musimy zdecydować się na wariant McLaren Edition. Istotną zmianą jest za to wsparcie dla Warp Charge 30T, ponieważ wersja „T” szybkiego ładowania OnePlus jest o 23% szybsza niż 30 W ładowanie, które zadebiutowało wraz z OnePlus 7 (liczba W pozostała ta sama, ale dzięki wprowadzonym poprawkom, ładowarka przez dłuższy czas jest w stanie korzystać z maksymalnej mocy). Pojemność baterii to 4085 mAh.

OnePlus 7T z wyświetlaczem 90 Hz oficjalnie zaprezentowany

O ile przednia kamerką pozostała bez zmian, to potrójny aparat tylny doczekał się kilku usprawnień. Po pierwsze oferuje modny w ostatnim czasie tryb makro (znany już z 7T), ale także potrójny zoom optyczny i optyczną stabilizację obrazu dla jednostki 8 MP teleobiektywu. 48 MP sensor główny  i 16 MP ultraszerokokątny pozostały bez zmian. OnePlus 7T Pro McLaren Edition posiada z kolei 12 GB pamięci RAM i 256 GB na dane, a jego tylny panel otrzymał symetryczną fakturę przypominającą drewno z ramówką dookoła zewnętrznej krawędzi w kolorze żółtej papai. Do zestawu dokupić można nawet etui z miękkiej alcantary. Obie wersje działają pod kontrolą OxygenOS 10, który bazuje na Androidzie 10, a w McLaren Edition znajdziemy ekskluzywne tapety, ikonki itp. OnePlus 7T Pro  będzie dostępny w Europie od przyszłego czwartku, a McLaren Edition zadebiutuje 5 listopada. Ceny serii OnePlus 7T w naszym kraju kształtują się następująco:

  • OnePlus 7T (8/128 GB) - 2649 zł
  • OnePlus 7T Pro (8/256 GB) - 3299 zł
  • OnePlus 7T Pro McLaren Edition (12/256 GB) - 3749 zł

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 7T Pro oficjalnie. "Zabójca flagowców" zalicza stagnację

 0