Outriders za darmo z laptopami z GeForce RTX. NVIDIA DLSS trafia do trzech nowych gier

Outriders za darmo z laptopami z GeForce RTX. NVIDIA DLSS trafia do trzech nowych gier

NVIDIA poinformowała o kolejnych grach, które otrzymują wsparcie techniki DLSS. Do listy tytułów wykorzystujących sztuczną inteligencję do zapewnienia najwyższej wydajności dołączają System Shock w wersji demonstracyjnej, The Fabled Woods oraz Crysis Remastered. Ogłoszono również nową promocję laptopów z kartami graficznymi GeForce RTX. Ich nabywcy w sklepach biorących udział w akcji otrzymają grę Outriders. Ta stworzona przez polskie studio People Can Fly i wydawana przez Square Enix gra zbiera pochwały od momentu udostępnienia jej dema w lutym. NVIDIA ściśle współpracuje z deweloperem nad dodaniem obsługi techniki DLSS na premierę, która zaplanowana jest na 1 kwietnia. Osoby, które zakupią do 15 kwietnia w sklepie biorącym udział w promocji laptopa z kartą GeForce RTX otrzymają cyfrową kopię Outriders na platformę Steam.

NVIDIA poinformowała o kolejnych grach, które otrzymują wsparcie techniki DLSS. Do listy tytułów dołączają demo System Shock, The Fabled Woods i Crysis Remastered.

W zeszłym miesiącu NVIDIA poinformowała, że twórcy gier mogą implementować DLSS w swoich tytułach za pośrednictwem wtyczki dla silnika Unreal Engine 4.26 (UE4). Deweloperzy szybko zareagowali na tę sposobność, a The Fabled Woods oraz demo System Shock są pierwszymi grami, do których dodano DLSS za pomocą tej wtyczki. Co ciekawe CyberPunch Studios oraz Headup Games zaimplementowały DLSS w The Fabled Woods w niecałą dobę: „Dodanie obsługi techniki NVIDIA DLSS do The Fabled Woods było łatwe i bezproblemowe dzięki wtyczce Unreal Engine 4, a jej wpływ na wydajność jest znaczący”, powiedział Joe Bauer, założyciel CyberPunch Studios. „Przed twórcami gier otworzyły się zupełnie nowe możliwości”. 

Rezultatem był wzrost wydajności nawet do 1,6x w 4K, umożliwiający graczom posiadającym karty GeForce RTX 3070 cieszyć się rozgrywką w The Fabled Woods z maksymalnymi ustawieniami i włączonymi wszystkimi efektami ray tracingu przy ponad 60 kl./s w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. The Fabled Woods zadebiutuje 25 marca i będzie wykorzystywać ray tracing do liczenia odbić, cieni oraz globalnego oświetlenia (stworzonego przy użyciu zoptymalizowanego zestawu SDK RTXGI firmy NVIDIA). Dzięki technice NVIDIA DLSS liczba możliwych do wyświetlenia klatek na sekundę jest znacznie większa, co zapewnia płynniejszą rozgrywkę i pozwala na zastosowanie lepszej jakości efektów, wyższych rozdzielczości renderowania i większej liczby śledzonych promieni. 

System Shock z 1994 roku cieszy się już praktycznie kultowym statusem, a Nightdive Studios tworzy remake tego tytułu z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4, aby mogło się z nim zapoznać nowe pokolenie graczy. DLSS ponad dwukrotnie zwiększa liczbę wyświetlanych klatek na sekundę w tej grze w rozdzielczości 4K. „Wtyczka do Unreal Engine 4 znacznie ułatwia implementację techniki NVIDIA DLSS w grach. Właściwie zrobiliśmy to przez weekend”, powiedział Matthew Kenneally, główny inżynier w Nightdive Studios. Dzięki tak ogromnemu przyspieszeniu wydajności większość desktopowych kart graficznych GeForce RTX serii 30 może maksymalnie wykorzystać grafikę oferowaną przez System Shock i zapewnić płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K z jakością 120 kl./s. W rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli każda karta GeForce RTX może osiągnąć w grze 144 kl./s, a większość z nich ponad 240 kl/s! Już teraz można sprawdzić działanie techniki DLSS w System Shock, dzięki darmowej wersji demonstracyjnej na Steam.

Crysis Remastered również otrzymał wsparcie ze strony DLSS. Gra Crysis firmy Crytek doczekała się w zeszłym roku remastera, który nadał tej klasycznej strzelance z 2007 roku nowy, świeży wygląd. Wraz z ostatnią aktualizacją, dzięki dodaniu obsługi techniki NVIDIA DLSS, gracze otrzymują wzrost wydajności, który sprawy, że tytuł ten może będzie w końcu grywalny na maksymalnych ustawieniach. Przypominamy, że technika DLSS jest obsługiwana tylko na kartach GeForce RTX, które są wyposażone w dedykowane rdzenie Tensor. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Outriders za darmo z laptopami z GeForce RTX. NVIDIA DLSS trafia do trzech nowych gier

 0