Pokłosie afery w Blizzardzie. Deweloperzy zapowiadają zmianę nazwy jednego z bohaterów gry

Pokłosie afery w Blizzardzie. Deweloperzy zapowiadają zmianę nazwy jednego z bohaterów gry

Blizzardem wstrząsnęły oskarżenia o dyskryminację seksualną, molestowanie czy toksyczność. W wyniku zarzutów z funkcją prezesa studia pożegnał się J. Allen Brack, który związany był z firmą od dawna. Teraz Blizzard potwierdził, że zmieni imię jednej z postaci Overwatcha, co jest pokłosiem wydarzeń ubiegłych miesięcy.

Blizzard w opublikowanym oświadczeniu zapowiedział, iż obecny w Overwatchu kowboj Jesse McCree doczeka się zmiany nazwy. Tutaj należy zaznaczyć, iż bohatera nazwano tak na cześć Jesse McCree, byłego projektanta pracującego w studiu, przedstawiciela grupy oskarżonej o dyskryminację i nękanie. Twórca miał brać udział w tym procederze, organizując też huczne imprezy alkoholowe, czym nie zapisze się pozytywnie w historii firmy. Zmiana nazwy opóźniła wprowadzenie nowej linii fabularnej dla tej postaci. Sam Blizzard w komunikacie nie odwołuje się wprost do afery, ale raczej nie ma wątpliwości, że modyfikacja to konsekwencja oskarżeń.

Blizzard zapowiedział zmianę nazwy bohatera Overwatch nazwanego na cześć byłego pracownika studia.

Jednocześnie stwierdzono w nim, że produkcja powstała w oparciu o konkretne idee. Wiemy również, że postacie w przyszłości nie będą miały prawdziwych imion. Zdaniem deweloperów pomoże to lepiej wczuć się w wirtualny świat, a także nie będzie gloryfikować konkretnych ludzi, tylko cały zespół odpowiadający za projekt. Warto wspomnieć, że Activision Blizzard oskarżono o rzekome przeszkadzanie w prowadzonym śledztwie poprzez m.in. niszczenie dokumentacji, czemu sam zainteresowany zaprzeczył.

Blizzard stracił także ważnego członka zespołu odpowiedzialnego za Overwatcha. Z ekipą kilka miesięcy temu pożegnał się Jeff Kaplan pracujący nad pierwszą oraz drugą odsłoną serii. Zmiana na stanowisku reżysera produkcji nie wpływa negatywnie na dwójkę, która nadal jest w przygotowaniu. Kaplana zastąpił Aaron Keller, który miał okazję działać razem z dawnym kolegą nad World of Warcraft.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokłosie afery w Blizzardzie. Deweloperzy zapowiadają zmianę nazwy jednego z bohaterów gry

 0