Overwatch 2 będzie dostępny za darmo. Wiemy, kiedy gra trafi do wczesnego dostępu

Overwatch 2 będzie dostępny za darmo. Wiemy, kiedy gra trafi do wczesnego dostępu

Podczas konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 dowiedzieliśmy się kiedy Overwatch 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie i przy okazji mamy dobrą wiadomość.

Overwatch 2 był jedną z gier pokazaną na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, podczas którego poznaliśmy interesujące informacje o produkcji Blizzarda. Druga odsłona serii pojawi się we wczesnym dostępie 4 października 2022 roku na PC, PlayStation 5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch i co najważniejsze zostanie udostępniona za darmo w ramach free-to-play. W early access od razu zagramy w tryb PvP. Overwatch 2 zawiera również funkcję cross-play oraz system cross-progresji i nowy tryb rozgrywki 5 vs 5. Przy okazji poznaliśmy następną postać, którą jest Junker Queen.

Overwatch 2 będzie dostępny za darmo. Wczesna wersja pojawi się 4 października 2022.

Wiemy też, iż tytuł zaoferuje nowe wariacje startych map i bohaterów, chociaż wraz z rozwojem zostaną dodani kolejni herosi. Darmowy Overwatch 2 to z pewnością dobra wiadomość dla niejednego gracza. Pierwsza część pozostaje bowiem płatna. Patrząc na popularność gier opartych na darmowym modelu biznesowym, decyzja Blizzarda nie zaskakuje, a może doprowadzić do ożywienia marki, która dziś jest na uboczu branży wirtualnej rozrywki i nie przypomina siebie sprzed lat. Blizzard chce usprawniać swoją najnowszą produkcję latami dostarczając m.in. przedmioty kosmetyczne.

Więcej informacji o Overwatchu 2 poznamy 16 czerwca na zaplanowanej przez Blizzard prezentacji, którą obejrzymy na oficjalnym kanale serii na YouTube. Overwatch 2 był już dostępny w formie bety kilka miesięcy temu, a dostęp do niej mogliśmy uzyskać np. oglądając pod koniec kwietnia transmisje na żywo w serwisie Twitch.tv. Tytuł w pierwszym dniu trwania bety przyciągnął na Twitchu rekordowe dla serii 1,46 miliona widzów. To duży wzrost względem 400 tysięcy widzów, którzy oglądali pierwszą część Overwatcha w 2018 roku. Szybko zaczął jednak tracić widzów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2 będzie dostępny za darmo. Wiemy, kiedy gra trafi do wczesnego dostępu

 0