Overwatch 2 ma działać nawet w 600 fps, dzięki kartom NVIDII

Overwatch 2 ma działać nawet w 600 fps, dzięki kartom NVIDII

NVIDIA zapowiedziała szereg rozwiązań dedykowanych kartom graficznym GeForce RTX 4000, z których skorzysta sporo gier w tym Overwatch 2. Jednym z nich jest zwiększenie liczby klatek na sekundę.

Jeśli uważacie, że 60 czy 120 klatek na sekundę w grach to wystarczająco to, co powiecie na aż 600 fps? Overwatch 2 będzie grą, która ustanowi taki limit i podobno to wszystko dzięki NVIDII i jej kartom graficznym. Producent GPU z serii GeForce twierdzi, że Blizzard postanowił zwiększyć limit klatek do 600 po tym jak przetestował najnowsze układy graficzne GeForce RTX 4000 a w szczególności model RTX 4090. "Okazuje się, że procesory graficzne z serii RTX 4000 są tak szybkie, że zespół Blizzarda zwiększył limit klatek na sekundę w Overwatch 2 do 600" – powiedział Justin Walker, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w NVIDII.

Blizzard zwiększył w Overwatch 2 limit klatek na sekundę do 600.

Chociaż Walker nie ujawnił, jaki był wcześniejszy limit klatek, załóżmy, że nie wynosił on 599 fps. Zieloni powiedzieli, iż RTX 4090 bez problemu może osiągnąć powyżej 360 klatek na sekundę. Firma zaprezentowała demo z grą działającą w około 460 fps i 6 ms opóźnieniem w rozdzielczości 1440p na GeForce RTX 4090. Reflex jest z kolei technologią pomagającą zmniejszyć opóźnienia systemu za sprawą wielu optymalizacji GPU oraz gier. Overwatch był jednym z pierwszych tytułów, który wspierał tę technologię, w chwili gdy narzędzie trafiło na rynek.

Z tego co wiemy z wersji beta Overwatch 2 obsłuży m.in. Super Resolution AMD. Produkcja Blizzarda będzie dostępna za darmo w free-to-play od 4 października, tymczasem dwa dni wcześniej nastąpi wyłączenie serwerów pierwszej części i przeniesienie zawartości do nowej produkcji. Jeśli więc posiadacie Overwatach warto pospieszyć się i zagrać ostatnie mecze w tytule, który debiutował w 2016 roku i swego czasu przyciągał wielu graczy. Myślicie, że Overwatch 2 odniesie sukces i przyciągnie uwagę graczy?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2 ma działać nawet w 600 fps, dzięki kartom NVIDII

 0