Palit i Gainward prezentują nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 4000

Palit i Gainward prezentują nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 4000

Następstwem wczorajszej prezentacji układów graficznych z rodziny Ada Lovelace są zapowiedzi nowych kart graficznych partnerów firmy NVIDIA. Jednym z producentów, który przedstawił nadchodzące produkty, jest Palit, oferujący akceleratory pod markami Palit i Gainward.

Nowe karty graficzne w ofercie zostały podzielone na dwie rodziny. Topowa linia to GameRock oraz Phoenix, odpowiednio dla oferty Palita oraz Gainwarda. Jej przedstawiciele charakteryzują się rozbudowanym układem chłodzenia z odświeżonymi wentylatorami, których łopatki mają maksymalizować przepływ powietrza oraz dodatkowo go wygładzać, za sprawą specjalnych wycięć. Producent naturalnie nie zapomniał o metalowej płytce usztywniającej (ang. backplate) oraz podświetleniu LED ARGB, które można zsynchronizować z płytą główną, za pomocą znajdującego się w zestawie kabla, którym podłączamy kartę graficzną do pinów dla diod ARGB.

W ramach serii Gainward Phoenix odnajdziemy akceleratory bazujące na GPU GeForce RTX 4090, RTX 4080 16 GB i RTX 4080 12 GB, analogicznie jak w przypadku Palit GameRock. Ponadto przygotowano warianty Gainward Phantom Reunion (wyłącznie RTX 4080 12 GB), Palit GameRock OmniBlack (tylko RTX 4090 i RTX 4080 16 GB) oraz Palit GameRock Classic (RTX 4080 12 GB), które charakteryzują się zmienioną linią stylistyczną. Niemal wszystkie karty graficzne (poza Palit GameRock OmniBlack) występują w wersjach z zegarami odpowiadającymi referencyjnym wytycznym zielonych oraz podkręconych (dopisek GS lub OC, odpowiednio dla Gainwarda i Palita).

Z kolei bardziej budżetowe wydanie nowych kart graficznych to Gainward Phoenix i Palit GamingPro. Podobnie jak wcześniej opisane, również wyposażone są w diody LED ARGB z opcją synchronizacji z płytą główną, natomiast różnice dotyczą chłodzenia i wykończenia akceleratora. Cooler został przez producenta uproszczony, najpewniej poprzez zmniejszenie powierzchni radiatora oraz liczby ciepłowodów, a poza tym zabrakło metalowej płytki usztywniającej. W skład Gainward Phoenix i Palit GamingPro wchodzą wyłącznie karty graficzne na bazie układu GeForce RTX 4080 12 GB, dostępne w wariantach niepodkręconych oraz z fabrycznym OC.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Palit i Gainward prezentują nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 4000

 0