Philips prezentuje monitor 4K z Ambiglow dla Xbox

Philips prezentuje monitor 4K z Ambiglow dla Xbox

Philips prezentuje monitor 4K z HDR dedykowany konsolom nowej generacji Xbox, choć trzeba tu wspomnieć, że ewidentnie skierowany jest pod Xbox Series X, a nie S.

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli monitorów skierowanych właśnie do użytkowników konsol nowej generacji. Szczególnie istotny jest tutaj rodzaj wyświetlacza, bo jak się zapewne domyślacie, nowe pudełka wspierają zarówno wysoką rozdzielczość, jak i wysokie odświeżanie, a zwykłe telewizory tego zapewnić nie mogą - z reguły. Philips to kolejny producent, który wychodzi naprzeciw wymogom graczy i prezentuje nowy wyświetlacz. Monitor Philips 279M1RV wyposażony został w matrycę LG Nano IPS o odświeżaniu 144 Hz z 98-procentowym pokryciem kolorów w przestrzeni DCI-P3, 133% sRGB (DeltaE <2) i 110% Adobe RGB oraz kontrastem statycznym 1000:1. Zastosowaną rozdzielczością jest tutaj 3840x2160 pikseli, a więc bez problemu obsłuży konsolę Xbox Series X - za pomocą wbudowanego wejścia HDMI 2.1.

Philips prezentuje monitor dedykowany konsolom nowej generacji Xbox. 4K, HDR, 144 Hz i HDMI 2.1. Czym jeszcze może się pochwalić wyświetlacz?

Wyświetlacz ma 27 cali i posiada certyfikat DisplayHDR 600, choć trzeba tu wspomnieć, że monitor może się pochwalić jasnością na poziomie 450 nitów. Do mankamentów można zaliczyć także niski przedział G-Sync, który wynosi od 60 do 144 Hz i działa tylko korzystając z przewodu DisplayPort. A skoro już przy tym jesteśmy, monitor wyposażony został w trzy wejścia HDMI 2.1, jeden DisplayPort 1.4 i USB-C z DP Alt i PD do 65 W. Funkcja Ambiglow również się tu znalazła. Co to takiego? Za wyświetlaczem pojawia się czterostrefowa poświata, która przyjmuje kolor obecnego na monitorze obrazu, zacierając granice pomiędzy ramkami. Całość ma wbudowany USB 3.2 HUB (4x USB 3.2 z dwoma fast charge) z funkcją ładowania ustawioną na 1,5 A. Oprócz tego znajdziemy także głośniki 2x 5 W z DTS i wyjście słuchawkowe.

Trzeba przyznać, że monitor na papierze wygląda naprawdę nieźle. Odstraszać może jednak cena, bo ta została ustalona na 845 Euro (około 4599 zł z VAT). Wyświetlacz można jednak wykorzystać dwojako. Jako centralną część wydajnego, gamingowego PC oraz główny monitor dla konsoli Xbox Series X (zamiast telewizora). Wsparcie dla 4K oraz 120/144 Hz na pewno przyda się w obu przypadkach, choć trzeba wziąć pod uwagę ogromne wymogi co do wydajności podzespołów w zależności od gry. Dołączona stopka pozwala nam dowolnie ustawiać monitor wedle uznania (bez pivot), a jego rozmiar może być optymalny dla większości stanowisk pracy i gier. Zainteresowani?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Philips prezentuje monitor 4K z Ambiglow dla Xbox

 0