Pierwszy odcinek 8. sezonu Gry o tron spiracony blisko 55 mln razy w 24 h

Pierwszy odcinek 8. sezonu Gry o tron spiracony blisko 55 mln razy w 24 h

Serial Gra o tron od samego początku cieszył się ogromną popularnością wśród piratów, bijąc wszelkie rekordy w nielegalnych serwisach. Nie było wątpliwości, że podobnie będzie w przypadku ostatniego już sezonu tej produkcji HBO, tym bardziej, że fani musieli czekać na zwieńczenie tej epickiej przygody dwa lata, więc byłi bardzo wygłodniali. Niemniej jednak wyniki odnotowane przez pierwszy odcinek serialu wśród piratów i tak robią bardzo duże wrażenie. Firma analityczna MUSO ustaliła bowiem, że ten został spiracony 55 mln razy w zaledwie 24 godziny od swojej premiery. Dla porównania, HBO pochwalić mogło się 17,4 mln widzów na wszystkich swoich trzech platformach, czyli kanale telewizji kablowej oraz dwóch serwisach streamingowych HBO Go oraz HBO Now.  

Pierwszy odcinek ostatniego sezonu Gry o tron został spiracony 55 mln razy w zaledwie 24 godziny od swojej premiery.

Pierwszy odcinek 8. sezonu Gry o tron spiracony blisko 55 mln razy w 24 h

Ze wspomnianych 55 mln aż 76,6% stanowiły osoby, który zdecydowały się na skorzystanie z pirackich streamów umieszczanych w sieci, natomiast reszta podzielona została między bezpośrednie pobrania (12,2%), publiczne torrenty (10,8%) oraz prywatne torrenty (0,5%). Bardzo ciekawie wyglądają także statystyki tego, gdzie serial cieszył się największym wzięciem wśród piratów, ponieważ dobrze pokazuje ograniczenia tradycyjnej telewizji oraz legalnych serwisów streamingowych. I tak, MUSO odnotowało, że aż 10 mln wyświetleń pochodzi z Indii, gdzie dostęp do HBO jest relatywnie trudny i to praktycznie w każdym formacie. Kolejne 5 mln zanotowano w Chinach, gdzie Gra o Tron nadawana jest jedynie w ocenzurowanej wersji. Zatem widzowie ci albo nie mogli obejrzeć legalnie serialu ze względu na koszty lub brak serwisu, albo chcieli zobaczyć go w takim samym wydaniu jak reszta świata.

Niestety HBO Now jak na razie legalnie dostępne jest jedynie w USA i na premierę usługi poza rodzimym rynkiem producenta będzie musieli jeszcze trochę poczekać. Nie oznacza to jednak, że Amerykanie, pomimo wszelkich odstępnych możliwości, nie piracą Gry o tron i MUSO podaje, że aż 4 mln wyświetleń pochodzi właśnie z tego rynku, co oznacza, że spora część osób nie chce po prostu płacić za oglądanie, czy to za pomocą płatnego kanału telewizyjnego, czy serwisu streamingowego. Niemniej jednak, przypadek ten pokazuje, że nie wystarczy po prostu walczyć z piratami środkami prawnymi, ale w pierwszej kolejności warto też zainwestować w rozwój, by usługi dostępne były dla możliwie największej liczby osób.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy odcinek 8. sezonu Gry o tron spiracony blisko 55 mln razy w 24 h

 0