Pixel 6 i Pixel 6 Pro z autorskim SoC Tensor od Google

Pixel 6 i Pixel 6 Pro z autorskim SoC Tensor od Google

Google przedstawiło pierwsze szczegóły na temat nadchodzących flagowych smartfonów Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Najważniejszą cechą tych telefonów jest nowy autorski procesor amerykańskiego producenta, a także nowy system kamer i odświeżony design.

Pixel 6 i Pixel 6 Pro działać będą pod kontrolą nowego procesora o nazwie Tensor firmy Google. Jest to autorski chip, co oznacza, że ​​nawet jeśli jest produkowany przez innego producenta, to projekt jest przygotowany przez Google. Podobnie wygląda to w przypadku procesorów z serii A, które Apple wykorzystuje w smartfonach iPhone. Na chwilę obecną nie potwierdzono żadnych danych specyfikacji procesorów Tensor dla Pixel 6. Nie wiemy też, kto będzie je produkował dla Google, choć wcześniejsze plotki wskazywały na Samsunga. Google twierdzi, że sprawi, że Pixel 6 będzie najszybszym, najmądrzejszym i najbezpieczniejszym telefonem Pixel.

Pixel 6 i Pixel 6 Pro działać będą pod kontrolą nowego procesora o nazwie Tensor firmy Google.

Pixel 6 i Pixel 6 Pro z autorskim SoC Tensor od Google

Jedną z ważnych cech tego SoC jest sztuczna inteligencja i możliwości uczenia maszynowego, które pozornie przewyższają wszystko, co Google wcześniej oferowało w swoich telefonach. Według Google był to główny powód, dla którego firma zainwestowała w zaprojektowanie własny chip - by zaimplementować funkcje AI i ML w taki sposób, w jaki nie mogło tego zrobić z układami dostępnymi na rynku. Niektóre z tych inteligentnych funkcji zostaną wykorzystane w nowym systemie kamer w tych dwóch telefonach. Oba telefony mają te same podstawowe i ultraszerokie aparaty, ale Pixel 6 Pro będzie miał też teleobiektyw z 4x zoomem. W tej chwili to wszystko, co wiadomo na ten temat. Wygląda na to, że Google poprawiło nagrywanie wideo wraz z nową generacją Pixeli. Wstępne doniesienia sugerują, że Pixel 6 rejestruje wideo o podobnej lub nawet lepszej jakości co iPhone 12 Pro Max.

Pixel 6 i Pixel 6 Pro z autorskim SoC Tensor od Google

Android 12 - udostępniono publiczną wersję beta. OS od Google jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

Oba telefony mają również nowe wyświetlacze. Pixel 6 będzie miał płaski panel o odświeżaniu 90 Hz, podczas gdy Pixel 6 Pro zakrzywiony wyświetlacz 120 Hz. W obu przypadkach u góry umieszczono otwór na kamerkę przednią. Nie da się ukryć, że Google w tym roku postawiło także na oryginalny design. Pixel 6 ma matową metalową ramkę ze szkłem z tyłu. Pixel 6 Pro ma błyszczącą metalową ramkę i szkło z tyłu. Oba telefony mają na tylnym panelu charakterystyczny wystający pasek przebiegający przez moduł aparatów, który przypomina Nexusa 6P. Oba telefony są również dostępne w trzech kolorach, a niektóre z nich mają dwukolorową konstrukcję.

Oba telefony będą miały fabrycznie zainstalowany system Android 12. To praktycznie wszystko, co wiemy o tych telefonach. Nowe Pixele zadebiutują jesienią tego roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 6 i Pixel 6 Pro z autorskim SoC Tensor od Google

 0