PlayStation 5 - nowa wersja konsoli jednak działa lepiej niż oryginał?

PlayStation 5 - nowa wersja konsoli jednak działa lepiej niż oryginał?

Już można się pogubić. Pierwsze doniesienia dotyczące ulepszonej PlayStation 5 mówiły o gorszym działaniu konsoli. Teraz pojawiły się nowe, według których nowa wersja lepiej radzi sobie z chłodzeniem. Ale... tylko częściowo.

Choć od premiery minął niespełna rok, Sony wprowadziło już na rynek ulepszoną wersję PlayStation 5. W ubiegłym tygodniu krytykował ją Austin Evans na YouTubie, twierdząc, że temperatura przy wylotach powietrza urządzenia jest średnio o 3 do nawet 5 stopni Celsjusza wyższa niż wcześniej. Teraz dokładniejsze pomiary opublikował kanał Hardware Busters. Co prawda potwierdzają one wcześniejsze wyniki opublikowane przez Evansa, ale pokazują, że pod innymi względami - a dokładnie pod jednym, za to bardzo istotnym względem - konsola działa lepiej.

Jeden test wykazał, że nowe PlayStation 5 grzeje się bardziej od poprzedniego. Wyniki kolejnego pokazują, że niekoniecznie. A przynajmniej nie wszędzie. Chłodznie procesora wygląda na znacznie wydajniejsze.

Wyniki są naprawdę ciekawe. Przy wylotach powietrza Hardware Busters zarejestrowali o 3 stopnie Celsjusza wyższą temperaturę. Pamięć także bardziej się nagrzewała - aż i 8 stopni. Z kolei VRM był cieplejszy o 1 stopień. Jednak już odprowadzenie temperatury z procesora było wiele wydajniejsze - różnica w tym przypadku wyniosła aż 11 stopni na korzyść nowej wersji konsoli. Czy to możliwe, aby delikatnie zmodyfikowane urządzenie aż tak bardzo różniło się od poprzednika? Hardware Busters twierdzą, że tak duże różnice w pomiarach są zaskakujące i że warto poczekać na testy kolejnych egzemplarzy. Jak wiadomo, wyniki w przypadku kilku różnych konsol mogą być zupełnie inne.

A czym poza tym różni się nowe PlayStation 5 (CF-1100) od starego (CFI-1015)? W nowym modelu wykorzystano mniejszy radiator i poprawiono działanie sieci WiFi. Według testów wspomnianego wcześniej Evansa konsola pracuje ciszej o 1,4 decybela od poprzedniczki, jednak trudno usłyszeć różnicę, stojąc obok obu urządzeń. Nowa wersja jest też lżejsza o około 300 gramów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 - nowa wersja konsoli jednak działa lepiej niż oryginał?

 0