PlayStation 5 Pro - znamy potencjalny termin premiery i cenę ulepszonego modelu konsoli Sony

PlayStation 5 Pro - znamy potencjalny termin premiery i cenę ulepszonego modelu konsoli Sony

PlayStation 5 trafiło do sprzedaży prawie rok temu i nie może narzekać na brak zainteresowanie graczy, chociaż pozostaje urządzeniem, za który w wyniku sytuacji rynkowej trzeba zapłacić niemało. W ofercie Sony może pojawić się ulepszony model, ale na ten moment jeszcze poczekamy.

Jak podaje serwis Tweak Town, Sony planuje zapowiedzieć mocniejszy wariant, czyli PlayStation 5 Pro, aczkolwiek jego nadejście nastąpi w 2023 roku lub ostatecznie rok później. Dobrym punktem na prezentację konsoli wydaje się być wrześniowe wydarzenie PlayStation Showcase 2021, lecz należy podchodzić do tego z dystansem. Na evencie czeka nas przedstawienie wielu gier tych już zapowiedzianych, jak i zapewne jeszcze nieujawnionych. Ciężko wyrokować co ma zawierać w sobie wersja z dopiskiem Pro, ale wedle spekulacji nowa konsola dostanie całkowicie nowy procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym.

Cena PlayStation 5 Pro ma wynieść 600-700 USD.

Układ najpewniej zostanie oparty na bazie architektury RDNA3 oraz Zen4, zaś TPD urządzenie wyniesie ponad 300 W. Do tego mocniejsza piątka bez trudu odpali gry w rozdzielczości 8K. Wyższa będzie również cena PlayStation 5 Pro i tak oczekuje się, że zapłacimy za niego o około 75% więcej względem podstawki, a jego wartość wyniesie 600-700 dolarów amerykańskich. Wypuszczenie sprzętu za dwa-trzy lata nie wydaje się dziwnym krokiem, ponieważ wtedy telewizory obsługujące 8K powinny być bardziej rozpowszechnione wśród konsumentów będących potencjalnymi odbiorcami PS5 Pro. Tymczasem Sony wypuściło nową iterację już istniejącej wersji konsoli, która posiada zalety, ale też i wady.

W modelu PlayStation 5 z oznaczeniem CFI-1116 zastosowano nowy system chłodzenia składający się na mniejszy i zarazem cichszy wentylator. Niestety jak wykazały testy, o których piszemy w oddzielnej wiadomości, urządzenie pod obciążeniem osiąga wyższe temperatury względem bazowego wydania i są to różnice 3 stopni. Nie wiemy, dlaczego podjęto decyzję o zastosowaniu tego radiatora, aczkolwiek wpływ na to zapewne mają cięcia kosztów produkcji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Pro - znamy potencjalny termin premiery i cenę ulepszonego modelu konsoli Sony

 0