Gry od Sony na premierę w PlayStation Plus? "To pogorszyłoby ich jakość"

Gry od Sony na premierę w PlayStation Plus? "To pogorszyłoby ich jakość"

Sony nie zamierza kopiować strategii Microsoftu i udostępniać swoich gier AAA na premierę w usłudze abonamentowej.

Od dłuższego czasu mówi się o planowanej odpowiedzi Sony na rosnącą popularność usługi Game Pass od Microsoftu. Gigant z Redmond oferuje w niej nie tylko obszerną bibliotekę gier innych firm, ale także (a może przede wszystkim) wszystkie swoje produkcje w dniu premiery. Niedawno Japończycy poinformowali, że rozbudują PlayStation Plus o dwa nowe warianty, ale w ramach abonamentu nie będziemy otrzymywać dostępu do exclusive'ów na PlayStation 4 i PlayStation 5 zaraz po tym, jak trafią do sklepów. Ani teraz, ani w dalszej przyszłości.

Exclusive'y na PlayStation nie będą trafiać do PlayStation Plus na premierę, bo pogorszyłoby to ich jakość - poinformował Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony.

Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, w ostatniej wypowiedzi powstrzymał się od komentowania strategii Microsoftu. Skupił się na tłumaczeniu, dlaczego exclusive'y na PlayStation nie będą trafiać na premierę do PlayStation Plusa. To dlatego, że Japończycy chcą pozyskiwać większe fundusze z ich sprzedaży, aby następnie inwestować osiągnięte zyski w dalszy rozwój. Gdyby udostępniali produkcje AAA w ramach usługi abonamentowej, musieliby tym samym zmniejszyć nakłady na ich tworzenie i obniżyć ich jakość.

Tak więc takie serie, jak God of War, Uncharted czy Gran Turismo, prawdopodobnie zawsze - a przynajmniej bardzo długo - będą dostępne na premierę jedynie w sklepach (fizycznych i cyfrowych). Zamiast tego PlayStation Plus w czerwcu wzbogaci się o dwa dodatkowe warianty. Poza dotychczasową formą, która będzie się teraz nazywać Essential, dostępne będą jeszcze Extra (w cenie 58 zł miesięcznie lub 400 zł rocznie) oraz Premium (w cenie 70 zł miesięcznie lub 480 zł rocznie). W pierwszej otrzymamy bibliotekę 400 gier na PlayStation 4 i PlayStation 5, a w drugiej dodatkowo także produkcje z PSX-a, PS2, PS3 i PSP oraz ograniczone czasowo wersje demonstracyjne nowych tytułów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry od Sony na premierę w PlayStation Plus? "To pogorszyłoby ich jakość"

 0