PlayStation VR2 - nowy headset VR od Sony już na starcie otrzyma 20 dużych gier

PlayStation VR2 - nowy headset VR od Sony już na starcie otrzyma 20 dużych gier

Sony dokonało wczoraj licznych ogłoszeń odnośnie PlayStation i zapowiedziało, że zwiększa produkcję konsoli PS5 do „nieosiągalnych dotychczas poziomów”, co powinno przełożyć się na zwiększenie dostępności tego sprzętu. Przy okazji japoński gigant pochwalił się planami odnośnie nowego headsetu wirtualnej rzeczywistości, czyli PlayStation VR2 (PSVR 2).

Co prawda wciąż nie doczekaliśmy się nawet daty premiery PSVR 2, ale Sony ma bardzo ambitne plany co do tego headsetu VR i na konferencji dla inwestorów firma ujawniła, że ​​na starcie urządzenia będzie dostępnych co najmniej 20 „dużych” gier.

Sony pochwaliło się, że na starcie PSVR 2 będzie dostępnych co najmniej 20 „dużych” gier na tę platformę.

PlayStation VR2 - nowy headset VR od Sony już na starcie otrzyma 20 dużych gier

Będzie to mieszanka własnych tytułów i zewnętrznych deweloperów. Firma nie ujawniła więcej szczegółów w trakcie prezentacji, ale jeden ze slajdów zawierał grafikę do Horizon: Call of the Mountain. To spin off serii Horizon przeznaczony do wirtualnej rzeczywistości, ale nie potwierdzono jeszcze, czy będzie to tytuł startowy PSVR 2. Nie wiemy też, czy którekolwiek z omawianych 20 gier będą remasterami, ulepszonymi wersjami istniejących tytułów (takich jak No Man’s Sky i Tetris Effect) czy portami z innych platform VR. W każdym razie mamy nadzieję, że Sony uda się przenieść Half-Life: Alyx ze SteamVR, ponieważ dość powszechnie uznawany jest on za najlepszą gier VR na rynku. 

Według Schell Games jedną z gier zewnętrznych firm, która z pewnością będzie dostępna po pojawieniu się PSVR 2, jest Among Us VR. Inne tytuły, które pojawią się na platformie, to Firmament od dewelopera Myst, czyli Cyan Worlds, wiele gier ze studia Fracked nDreams i jedna autorstwa Coatsink, zespołu odpowiedzialnego za Jurassic World Aftermath.

Sony ujawniło design PSVR 2 w lutym tego roku. Headset VR będzie wyposażony w nowe kontrolery VR2 Sense i otrzyma ekrany o rozdzielczości wyświetlania 2000 x 2040 pikseli na każde oko, pole widzenia 110 stopni, maksymalną liczbę klatek na sekundę 120 Hz i obsługę 4K HDR. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR2 - nowy headset VR od Sony już na starcie otrzyma 20 dużych gier

 0