Plotka: 1.08 Intel zaprezentuje CPU z lutowanym IHS, zdolne uzyskać 5,5 GHz

Plotka: 1.08 Intel zaprezentuje CPU z lutowanym IHS, zdolne uzyskać 5,5 GHz

Austriacki serwis PC Builder's Club, powołując się na własne źródła w kanale sprzedażowym, twierdzi, że już 1. sierpnia Intel zaprezentuje procesory Core 9. generacji. Co ciekawe, mają być to układy z lutowanym IHS, zdolne do przekroczenia 5,5 GHz w warunkach domowych.

Tak, z najświeższych plotek wynika, że nadchodzące układy Intela wprawdzie nie zostaną zrealizowane w nowym procesie litograficznym, ani nie otrzymają zmodyfikowanej mikroarchitektury, ale będą mieć lutowany rozpraszacz ciepła. Byłoby to ziszczeniem marzeń naprawdę wielu entuzjastów z całego świata. Jak pamiętacie, ostatni raz, w sektorze konsumenckim, IHS-y montowane przy pomocy spoiwa lutowniczego Niebiescy stosowali jeszcze w czasach Sandy Bridge, czyli układów Core 2. generacji. Później ind, materiał stosowany do lutowania krzemu (rdzenia) i miedzi (rozpraszacz), został zastąpiony pastą termoprzewodzącą. I taki stan rzeczy trwa po dziś dzień. Austriacki serwis PC Builder's Club, powołując się na własne źródła w kanale sprzedażowym, twierdzi, że już 1. sierpnia sytuacja ulegnie diametralnej zmianie. Wtedy właśnie korporacja z Santa Clara ma ujawnić 9. generację jednostek Core, a tym samym powrócić do lutowania IHS-ów.

Lutowany IHS lekarstwem na problemy z wdrożeniem procesu litograficznego klasy 10 nm i zastojem rozwoju mikroarchitektury? Jeden z austriackich serwisów o tematyce technologicznej zarzeka się, że tak właśnie będzie.

Plotka: 1.08 Intel zaprezentuje CPU z lutowanym IHS, zdolne uzyskać 5,5 GHz

Mało tego, rodacy najpopularniejszego malarza świata są pewni wysokich możliwości podkręcania nadchodzących chipów. Tej informacji dostarczył im z kolei, rzekomo, anonimowy tester, który otrzymał już sampel nowego procesora z sześcioma rdzeniami. Co zabawne, sam tester nie jest podobnież pewny, z jakim procesorem ma rzeczywiście do czynienia, gdyż, jak twierdzi, system Windows 10 błędnie rozpoznaje go jako Core i7-8086K. Niemniej ponoć udało mu się potwierdzić obecność lutowanego IHS-u, a także możliwość przyśpieszenia jednostki aż do 5,5 GHz, co wykluczałoby którąkolwiek z obecnych konstrukcji. Austriacy są przy tym pewni, że 1. sierpnia to także data premiery Core i9-9900K, a więc pierwszego konsumenckiego procesora marki Intel z ośmioma rdzeniami. Ten miałby się ukazać równolegle z Core i7-9700K oraz Core i5-9600K, będącymi układami, odpowiednio: 6-rdzeniowym i 12-wątkowym, a także 6-rdzeniowym i 6-wątkowym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: 1.08 Intel zaprezentuje CPU z lutowanym IHS, zdolne uzyskać 5,5 GHz

 0