Plotka: Budżet GTA 6 wynosi 2 mld USD. To byłby rekord

Plotka: Budżet GTA 6 wynosi 2 mld USD. To byłby rekord

O Grand Theft Auto 6 było w ostatnim czasie niezwykle głośno, choć niekoniecznie z takiego powodu, z jakiego życzyliby sobie twórcy. Teraz dowiadujemy się zaś, że GTA 6 może otrzymać rekordowe finansowanie, bo jak wynika z najnowszych przecieków, Take-Two Interactive podobno nie szczędzi grosza i wyznaczyło budżet na grę na poziomie 2 mld USD. 

Według nowo opublikowanych przecieków od hakera odpowiedzialnego na zhakowanie Rockstar i Ubera, nadchodzące GTA 6 może być najdroższym tytułem w serii. Informator, znany jako „teapotuberhacker”, miał rozmawiać z innymi hakerami na temat skradzionych danych Rockstar Games. W wiadomościach prywatnych haker twierdzi, że Rockstar wydał do tej pory 2 miliardy dolarów na GTA 6.

Take-Two Interactive podobno nie szczędzi grosza na GTA 6 i wyznaczyło budżet na grę na poziomie 2 mld USD. 

Jest to niezwykle wysoki budżet, gdyż dotychczas na najdroższe gry przeznaczano raczej setki milionów dolarów i jeśli informacje te się potwierdzą, Grand Theft Auto 6 będzie najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek stworzono. Z racji źródła tych informacji, które jest mało wiarygodne i niepewne, radzimy podchodzić do nich z dużą dozą dystansu i nie brać ich za fakt. 

Poza tym, nawet jeśli to prawda, to liczba odzwierciedla cały budżet gry, w tym: lata kosztów rozwoju (GTA 6 podobno znajdowało się we wczesnych fazach planowania od 2014 r.); transakcje marketingowe i reklamowe, które mogą być drogie; pełne koszty publikacji i dystrybucji nośników fizycznych i cyfrowych, w tym wysyłki zagraniczne; wszelkie treści popremierowe, w tym rozszerzenia i fabularne DLC; oraz lukratywny komponent online dla GTA 6. 

Ostatni punkt wydatków może być dość drogi, jeśli Rockstar Games zamierza wykorzystać GTA Online do połączenia zarówno GTA 5, jak i GTA 6, podobnie jak Warzone łączy wiele głównych gier z serii Call of Duty.

Nie mamy pojęcia, ile pieniędzy rzeczywiście Take-Two Interactive lub Rockstar Games przeznaczyły na GTA 6, ale gra weszła w główny etap rozwoju dopiero w 2018 roku. Haker twierdzi jednak, że kwota 2 mld USD może jeszcze się zwiększyć, bo jest to podobno suma, którą wydaną dotychczas. Nie da się ukryć, że GTA V wraz z GTA Online okazało się dla wydawcy kurą znoszącą złote jaja, stąd też firma może chcieć przeznaczyć na kontynuację ogromny budżet, licząc na jeszcze większe zwroty po premierze.  

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: Budżet GTA 6 wynosi 2 mld USD. To byłby rekord

 0