Plotka: Cios w posiadaczy PlayStation 5. Horizon: Forbidden West przesunięte na 2022

Plotka: Cios w posiadaczy PlayStation 5. Horizon: Forbidden West przesunięte na 2022

Jeff Grubb, dziennikarz serwisu GamesBeat (a także pisarz literatury fantasy), poinformował podczas podcastu Giant Bomb, że premiera Horizon: Forbidden West może zostać przesunięta na przyszły rok.

Sony zachęcało do zakupu PlayStation 5 między innymi takimi exclusive'ami, jak God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) oraz Horizon: Forbidden West. Jednak wygląda na to, że na obie gry poczekamy do przyszłego roku. O przesunięciu premiery God of War: Ragnarok dowiedzieliśmy się w czerwcu, a teraz internet obiegła plotka o opóźnieniu w pracach nad Horizon: Forbidden West. Jeff Grubb, znany branżowy dziennikarz, swoje doniesienia opiera na rozmowie z jednym z zaufanych źródeł. "Nie wiem tego na pewno, w dalszym ciągu nie zapadła ostateczna decyzja. Jednak myślę, że wszystko zmierza ku przesunięciu Horizon: Forbidden West na 2022" - powiedział podczas podcastu.

Premiera Horizon: Forbidden West może się przesunąć na przyszły rok. Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, w czerwcu zapewniał, że wszystko jest na dobrej drodze, by gra trafiła do sklepów w najbliższym okresie świątecznym.

Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, będzie to niespodzianka. Jeszcze na początku czerwca Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, zapewniał, że twórcy są na dobrej drodze do zakończenia gry przed końcem bieżącego roku. Horizon: Forbidden West miał trafić do sklepów w okresie świątecznym. Należy jednak oddać Hulstowi, że zaznaczał, iż premiera w 2021 roku nie jest jeszcze pewna. Tak czy inaczej, wygląda na to, że posiadacze PlayStation 5 poczekają dłużej na najgorętsze exclusive'y od Sony.

 Horizon: Forbidden West zadziała w 60 FPS. Sporo nowych informacji o grze

Horizon: Forbidden West to sequel Horizon: Zero Dawn, trzecioosobowej gry akcji osadzonej w otwartym świecie, wydanej w 2017 roku z myślą o PlayStation 4, a później przeniesionej także na PC. W kontynuację przygody rudowłosej Aloy zagramy zarówno na PlayStation 5, jak i na PlayStation 4, choć wersja next-genowa zapewni lepsze doznania wizualne, związane m.in. z wyższą rozdzielczością, większą liczbą klatek na sekundę czy wykorzystaniem ray tracingu. Podczas czerwcowej edycji State of Play twórcy zaprezentowali dłuższe fragmnenty rozgrywki z PS5.

 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: Cios w posiadaczy PlayStation 5. Horizon: Forbidden West przesunięte na 2022

 0