Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 131. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 131. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Ultrapromocja na gamingowe procesory Intel. Zwrot nawet do 846 zł!

Na dobry początek zaczynami od promocji, w ramach której za zakup wybranych procesorów Intel otrzymamy zwrot nawet do 846 złotych. Żeby skorzystać z oferty cashback, należy przede wszystkim spełnić określone warunki. Uczestnik musi być pełnoletni, mieszkać na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i musi zakupić objęty promocją model w określonym terminie (do 20 listopada 2023 r.). Sklepów biorących udział w wydarzeniu jest dość sporo, bo na liście znajdziemy x-kom, Komputronik, NTT, Euro RTV AGD, MediaExpert i Sferis. Promocja obejmuje zarówno zakup w sklepie internetowym jak i stacjonarnym. Cashback to zwrot, a nie pomniejszona cena zakupu. Zwrot otrzymamy przelewem bankowym na konto w walucie PLN.

Producenci procesorów eksperymentują z alternatywnymi substratami, aby podwoić częstotliwości CPU

Producenci procesorów szukają różnych sposobów, żeby usprawnić swoje chipy, a jeden z nich polega na podwojeniu częstotliwości CPU. Chipy wykorzystujące syntetyczne płytki diamentowe mogą bezawaryjnie pracować z prędkością co najmniej dwukrotnie większą od znamionowej. Warto tu wspomnieć o Diamond Foundry produkującym potrzebne do tego celu syntetyczne diamenty hodowane w laboratorium w San Francisco. Firma przygotowała setki.czterocalowych syntetycznych płytek diamentowych o grubości mniejszej niż trzy milimetry. Pomysł polega na zastąpieniu części nieaktywnego krzemu w tradycyjnym mikrochipie warstwą syntetycznego diamentu.

Kopali kryptowaluty w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Sprawę bada prokuratura

Mimo iż boom na kopanie kryptowalut zwłaszcza za pomocą kart graficznych już minął, to nadal są osoby, które aktywnie i na sporą skalę prowadzą tego typu działalność. Czasem odbywa się to w zaskakujących miejscach. Jak podaje TVN na przełomie sierpnia i września dokonano odkrycia nietypowych komputerów umieszczonych w sądzie. Dlaczego cały proceder wykryto dopiero po czasie? Otóż urządzenia zlokalizowano w trudno dostępnych miejscach. Po ich odkryciu władze sądu podjęły decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy z firmą odpowiedzialną za serwis techniczny budynku. Odpowiednie działania podjęta też policja.

Według CEO Take-Two wydającego serię GTA ceny gier są za niskie

Żyjemy w czasach, gdy ceny gier premium są na wyjątkowo wysokim poziomie przekraczającym 300 PLN. Dla części to za dużo zwłaszcza za Call of Duty: Modern Warfare 3, którego kampania fabularna wystarcza na 3-4 godziny posiedzenia. Są jednak przedstawiciele branży gier, dla których i te stawki są nadal za małe. Jednym z nich jest szef Take-Two, wydawcy odpowiadającego za generującą krocie serię Grand Theft Auto. Strauss Zelnick CEO Take-Two, który wydaje serię Grand Theft Auto podczas telekonferencji z inwestorami powiedział, iż aktualnie gry są zbyt tanie względem oferowanej zawartości.

Właściciel polskiego pirackiego serwisu zatrzymany przez Policję

W 2023 roku przedstawiciele polskiego wymiaru sprawiedliwości zamknęli kilka serwisów pirackich m.in. zalukaj.vip, aczkolwiek na tym nie koniec, bowiem tylko we wrześniu zlikwidowano kilka takich stron internetowych. Przykładem pozostaje Oglądaj.to, którego właściciela zatrzymano za prowadzoną działalność. Wśród aresztowanych są również pośrednik w sprzedaży kodów do płatnej wersji portalu oraz informatyk odpowiedzialny za techniczną obsługę platformy. Zatrzymań dokonano w miejscach zamieszkania podejrzanych, w których Policja zabezpieczyła pieniądze w różnej walucie i środki zgromadzone na kontach.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Internet

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 131. Sprawdź co Cię ominęło

 0