Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 132. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 132. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Karty GeForce RTX 50 z nowym złączem. To niejedyna zmiana

Do premiery nowych kart graficznych NVIDII zostało jeszcze sporo czasu, jednak do sieci przedostają się kolejne informacje o tych układach. Mają one dostać nowe złącza takie jak DisplayPort 2.1. GeForce RTX 50 będą wyprodukowane w 3 nm litografii TSMC, co oznacza zmianę i przejście z procesu technologicznego 5 nm wykorzystywanego w generacji Lovelace. Zgodność z PCIE 5.0 to kolejna rzecz, którą podobno zapewni nowa generacja kart graficznych Zielonych. Kiedy GeForce RTX 50 trafią do sprzedaży? Wskazuje się tu 2025 rok, lecz prawdopodobną datą pozostaje także koniec 2024 r.

Intel APO - producent oskarżony o blokowanie technologii zwiększającej wydajność na starszych CPU

Intel APO to przydatna funkcja pozwalająca zwiększyć wydajność w grach, którą niestety ograniczono jedynie do 14. generacji procesorów Niebieskich. Mimo iż bazują na tej samej architekturze co modele 12. i 13. generacji. Intel Application Optimization (w skrócie APO) to bardzo ciekawa technologia, u której podstawy stoi Thread Director, który jest wbudowany w sprzęt, a jego główny cel to maksymalizacja wydajności hybrydowej. Technologia APO potrafi zapewniać imponujące dwucyfrowe zyski wydajności w grach.

GPU w Intel Meteor Lake będzie oferować wydajność zbliżoną do Radeona 780M

Procesor graficzny Intel Meteor Lake ma dysponować 128 jednostkami wykonawczymi (EU), co przekłada się na 1024 jednostki obliczeniowe (ALU), z kolei maksymalne taktowanie wyniesie 2250 MHz. Zgodnie z testem Geekbench 5.5.1, karta graficzna w procesorze Intel Core Ultra 7 155H osiągnęła wynik OpenCL Score na poziomie 27 249 punktów. Całość przekłada się na wysoką wydajność i fakt, że GPU Intela osiąga poziom zbliżony do Radeona 780M w procesorze Ryzen 7 7840U, działającego przy 30W TDP, który uzyskał 28 tys. punktów – różnica wynosi jedynie 3%.

Ogłoszono nominacje do The Game Awards 2023

Organizatorzy wydarzenia The Game Awards 2023 ogłosili nominowane gry we wszystkich kategoriach. O tytuł gry roku walczy 6 produkcji wśród nich jest trzech mocnych kandydatów - Baldur's Gate 3, Alan Wake 2 oraz Marvel's Spider-Man 2. Nie zabrakło ponadto polskiego akcentu w postaci dodatku Cyberpunk 2077: Phantom Liberty walczącego w kilku kategoriach. The Game Awards 2023 odbędzie się 7 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 132. Sprawdź co Cię ominęło

 0