Połowa Amerykanów chciałaby przestać korzystać z internetu. 18%, chce, by zniknęła cała sieć

Połowa Amerykanów chciałaby przestać korzystać z internetu. 18%, chce, by zniknęła cała sieć

Żyjemy w czasach gdy bez internetu ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie. Są jednak osoby, które chcą, żeby cała globalna sieć zniknęła, a najważniejszym powodem jest brak zaufania do wirtualnego świata.

Dziś trudno funkcjonować bez internetu jeżeli chcemy załatwić wiele spraw. Sieć ułatwia nam funkcjonowanie również podczas kontaktu z urzędami i ma swoje plusy, aczkolwiek nie brakuje też minusów. Jak wynika z ankiety NordVPN przeprowadzonej na grupie 1002 Amerykanów ponad połowa z nich, a dokładniej 55% chciałaby zniknąć z internetu, z kolei 18% badanych chce, aby zniknęła cała globalna sieć. Najważniejszym powodem wskazanym przez 47% respondentów jest brak zaufania do internetu. 42% użytkowników jako powód wskazało obawę, że zostaną zhakowani. Jest jeszcze 8%, które stwierdziło, że nigdy nie korzysta z internetu.

55% ankietowanych z USA najchętniej zniknęłoby z internetu, z kolei 18% badanych chciałoby, żeby wyparowała cała sieć.

Połowa Amerykanów chciałaby przestać korzystać z internetu. 18%, chce, by zniknęła cała sieć

Jeżeli chodzi o to, jakie dane ankietowani chcą usunąć, przeszło połowa wskazała na informacje finansowe, 26% - wstydliwe chwile z życia, 26% - stare profile społecznościowe/randkowe, 24% - niepochlebne filmy i zdjęcia, a 23% - historię związaną z zatrudnieniem. NordVPN spytał amerykańskich użytkowników również o to, jakie dane chcieliby poznać o swoich znajomych i tutaj najpopularniejszą odpowiedzią są rejestry kryminalne i informacje finansowe. Przy okazji wyszło na jaw, że ludzie są gotowi zapłacić dużo pieniędzy, żeby zachować anonimowość w sieci. 31% badanych stwierdziło, iż wyłożyłoby na to do 100 USD, 12% zapłaciłoby od 101 do 500 USD, 8% zapłaciłoby od 500 do 1000 USD, a 3% zapłaciłoby więcej niż 1000 USD.

Sieci społecznościowe odgrywają w internecie ogromną rolę w prezentowaniu informacji. Nie brakuje internautów niezadowolonych z takiego stanu rzeczy i wśród tej grupy są osoby, które bezpośrednio przyczyniły się do centralizacji sieci. Na liście jest np. Jack Dorsey współzałożyciel Twittera i pierwszy dyrektor generalny platformy założonej w 2006 roku. Były CEO Twittera żałuje, że doszło do takiej sytuacji, bowiem internet był lepszy w czasach Usenetu, Irca oraz samodzielnego poszukiwania treści. Z drugiej strony zdecentralizowany internet ma być odporniejszy na awarie i nie podlegać cenzurze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Połowa Amerykanów chciałaby przestać korzystać z internetu. 18%, chce, by zniknęła cała sieć

 0