Ponad 1000 fps w Counter Strike 2 w ustawieniach e-sportowych. To się nazywa wydajność

Ponad 1000 fps w Counter Strike 2 w ustawieniach e-sportowych. To się nazywa wydajność

Der8auer, specjalista od overclockingu, pokazał jak osiągnąć 1000 klatek na sekundę (fps) w Counter-Strike 2. W tym celu użył wykorzystał jeden z najlepszych procesorów na rynku w kombinacji z potężnym GPU. Oczywiście nie zabrakło litrów ciekłego azotu.

W Counter-Strike 2 liczy się ilość fps. Im więcej, tym lepiej, jednak w rzeczywistości osiągnięcie 1000 klatek na sekundę w profesjonalnych rozgrywkach nie jest ani możliwe, ani wymagane. Overclocker postanowił jednak tego dokonać, ale najpierw przeprowadził dokładny wywiad, jakie ustawienia preferują zawodowcy i trzymał się tych wytycznych, choć rezygnacja z niektórych ustawień (jak wysoki poziom cieni) w teorii mogłoby jeszcze poprawić wynik.

Ponad 1000 fps w rozdzielczości 1080p w CS2. Ustawienia graficzne CS2 były zgodne z profesjonalnym standardem e-sportowym.

Zestaw testowy składał się z:

  • Intel Core i9-14900K - nie był to żaden selekt.
  • Płyta główna Asus ROG Maximus Z790 Apex Encore – która w BIOS-ie posiada tryb LN2
  • Zbiornik na LN2
  • 2 litry ciekłego azotu
  • Monitor Elmore OC
  • Karta graficzna Nvidia GeForce RTX 4090

Der8auer rozpoczął testy z systemem, wykorzystując chłodzenie cieczą AIO i wyłączone e-rdzenie, co pozwoliło osiągnąć częstotliwość 6 GHz. W tym ustawieniu overclockingu CS2 działał z prędkością około 800 fps. Następnie przyszedł czas na testy z wykorzystaniem chłodzenia ciekłym azotem (LN2). Po obniżeniu temperatury do -150 stopni Celsjusza Der8auer osiągnął stabilne 7,4 GHz (tylko rdzenie P). Po uruchomieniu CS2 wyniki wydajności znacznie się poprawiły, osiągając średnią wydajność na poziomie około 950 fps.

Po nieco rozczarowujących wynikach próbki 14900K,  Der8auer pożyczył inny egzemplarz od Asusa, osiągając taktowanie 7,5 GHz z różnymi udoskonaleniami taktowania pamięci. Ostatecznie udało mu się osiągnąć swój cel, uzyskując wydajność CS2 na poziomie stabilnie utrzymującym się powyżej 1000 fps. Mimo osiągnięcia 7,8 GHz nie zaobserwowano znaczącego wzrostu liczby klatek na sekundę, co sugeruje, że GPU zaczęło być ograniczeniem. Der8auer nie chciał zmieniać ustawień gry, żeby osiągnąć więcej fps, trzymając się ustawień e-sportowych w rozdzielczości 1080p. 

To nie jest jednak rekord - niedawno  osiągnięto nawet 1310 klatek na sekundę w CS2 . Osiągnięto to dzięki Core i9-14900K pracującemu z częstotliwością od 7,5 GHz do 8 GHz na płycie głównej Gigabyte Z790 Aorus Tachyon X. Nie wiadomo jednak nic o ustawieniach samej gry podczas tej próby.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ponad 1000 fps w Counter Strike 2 w ustawieniach e-sportowych. To się nazywa wydajność

 0