Powstaje nowy gamepad do Xbox? Microsoft patentuje Elite Controller 2

Powstaje nowy gamepad do Xbox? Microsoft patentuje Elite Controller 2

O nowym kontrolerze z rodziny Xbox mówi się od jakiegoś czasu. Początkowo spekulowano, że Microsoft zaprezentuje Elite Controller 2 podczas tegorocznych targów E3 lub Gamescom, aczkolwiek jak doskonale wiemy do czegoś takiego nie doszło. Tymczasem teraz sytuacja zdaje się bardziej klarować, ponieważ serwis Neowin poinformował o istnieniu wniosków patentowych, jakie Microsoft złożył lub ma zamiar złożyć w odpowiedniej organizacji. Jeśli mówimy o konstrukcji Elite Controller 2 to nie będzie ona znacząco odbiegać od tego, co już widzieliśmy przy okazji pierwszej wersji elitarnego kontrolera. Okazuje się, że pad ma posiadać opcję wymiany przycisków. Do tego pojawiają się informacje odnośnie implementacji modułu Bluetooth, trzech profilów użytkownika czy złącza USB typu C.

W sieci pojawiły się dokumenty patentowe odnośnie nowej wersji Elite Controller, który ma posiadać m.in. wymienne przyciski.

Powstaje nowy gamepad do Xbox? Microsoft patentuje Elite Controller 2

Nie wiadomo kiedy kontroler trafiłby do sprzedaży, ponieważ Microsoft unika jednoznacznych odpowiedzi na ten temat. Jego cena oscylowałaby na poziomie 149 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki jest bardzo wysoką kwotą jeżeli mówimy o kontrolerze, lecz należy wziąć poprawkę na fakt, iż to elitarny pad dla bardziej zamożnych klientów, posiadający wiele interesujących funkcji. Spekuluje się, że prezentacja kontrolera nastąpi podczas czerwcowych targów E3, podczas których gigant z Redmond pokaże nie tylko ten produkt, ale także nową wersję samego Xbox One nieposiadającą napędu optycznego.

Nadchodzący rok może bez wątpienia należeć do Microsoftu z jeszcze innego powodu. Otóż amerykańska korporacja zechce wykorzystać nieobecność odwiecznego rywala Sony na wielkich branżowych imprezach do przypomnienia o sobie społeczności i przekonania ich do swoich flagowych produktów. Całkiem możliwe, że to właśnie na E3 oficjalnie dowiemy się o istnieniu następcy obecnej konsoli kryjącego się pod kodową nazwą Xbox Scarlett. Wątpliwe by Elite Controller 2 pozwolił poprawić gigantowi z Redmond statystyki sprzedaży, ale z pewnością znajdzie swoją grupę docelowych klientów gotowych wyłożyć te niemałe pieniądze. Co ciekawe nie tylko Microsoft nosi się z zamiarem wyprodukowania kolejnego kontrolera, albowiem podobny dokument patentowy odnośnie DualShock 5 złożyło także Sony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstaje nowy gamepad do Xbox? Microsoft patentuje Elite Controller 2

 0