Powstanie Rainbow Six Siege 2? Ubisoft odnosi się do przyszłości serii

Powstanie Rainbow Six Siege 2? Ubisoft odnosi się do przyszłości serii

Rainow Six Siege trafił do sprzedaży sześć lat i pojawia się pytanie, czy francuski wydawca zamierza wypuścić kolejną odsłonę tej serii? Firma odniosła się do tego pomysłu.

Fani oczekujący kontynuacji poczują rozczarowanie, bowiem Rainbow Six Siege 2 nie znajduje się w planach Ubisoftu, a deweloperzy chcą nadal poświęcać uwagę obecnej od 2015 roku produkcji. "Siege to rozwijający się tytuł, który w przyszłości będzie różnić się od dzisiejszego wydania i to do tego stopnia, że moglibyśmy nazwać go Siege 2. Jesteśmy głęboko przekonani, że możemy wprowadzać zmiany pomału, w ramach obecnego Rainbow Six Siege" - napisał Creative Director gry, Leroy Athanssoff. Twórca przyznał, że "dwójka" oznaczałaby całkowicie nową grę, w której gracze musieliby zaczynać od zera.

Rainbow Six Siege 2 nie znajduje się w planach Ubisoftu, ponieważ studio woli rozwijać już istniejącą grę.

Przedstawiciel Ubisoftu podkreślił, że zamiast tego studio woli ulepszać aktualny "dom". "To jak remont starego domu, aby był nowoczesny, atrakcyjny oraz lśniący" - stwierdził Leroy Athanssoff. Oczywiście do Siege trafiają nie tylko mniejsze, ale również większe usprawnienia i nie wyklucza się też znacznego przemodelowania warstwy graficznej, gdy ta przestanie już być atrakcyjna dla oka. Należy pamiętać, że koncepcję zawsze można zmienić i w przyszłości ruszą pracę nad Siege 2, aczkolwiek mimo wszystko szanse na to nie są zbyt duże, ponieważ Francuzi wolą traktować swoją grę jako platformę.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Rainbow Six Siege doczekał się wsparcia dla technologii supersamplingu 2.2.6.0. Po przejściu na drugą generację Deep Learning Super Sampling przyniósł oczekiwaną jakość i zwiększył wydajność w grach bez większej straty w poziomie oprawy wizualnej. Tytuł Ubisoftu w marcu 2021 roku zdołał pobić swój rekord popularności - na serwerach przebywało wówczas ok. 200 tysięcy osób, chociaż nie da się ukryć, że w odniesieniu sukcesu pomógł m.in. darmowy weekend.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstanie Rainbow Six Siege 2? Ubisoft odnosi się do przyszłości serii

 0