Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Androida 12

Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Androida 12

W zeszłym tygodniu Google opublikowało kolejną i zarazem ostatnią wersję beta Androida 12. Według Google premiery finalnej edycji systemu mobilnego należy oczekiwać w ciągu kilku najbliższych tygodni, ale teraz poznaliśmy dokładny, prawdopodobny termin.

Zgodnie z dokumentacją udostępnioną na Twitterze, Google rozpocznie wdrażanie Androida 12 4 października 2021 roku. Tego dnia OS zostanie opublikowany w Android Open Source Project (AOSP) i udostępniany użytkownikom urządzeń Google Pixel. Pierwszeństwo w przypadku posiadaczy smartfonów tej marki oczywiście nie stanowi zaskoczenia, natomiast na aktualizacje dedykowane telefonom innej marki będziemy musieli poczekać dłużej, ponieważ będzie ona implementowana stopniowo. Nie jest to oficjalna data premiery i może ulec zmianie, dlatego należy do niej podchodzić z dystansem. Z drugiej strony raczej mało prawdopodobne, aby była ona inna, bowiem Android 12 jest niemal gotowy do wydania.

Android 12 ma zadebiutować 4 października 2021 roku.

Najnowszy system mobilny producenta z Mountain View przyniesie kilka zmian względem swojego poprzednika. Jedna z funkcji dotyczy przeglądarki internetowej Google Chrome, która pozwala wprawdzie otwierać kilka oddzielnych kart, lecz samej aplikacji nie odpalimy w osobnych oknach. To ulegnie jednak zmianie za sprawą nowego rozwiązania. Całość będzie działać na podzielonym ekranie, a oprócz tego po wybraniu narzędzia do zarządzania oknami sprawdzimy listę aktywnych okien oraz kart. W sumie będziemy mogli otworzyć do 5 okien, aczkolwiek Google nie zamierza wprowadzać limitu aktywnych kart.

To nie jedyna nowość, która zawita do "dwunastki". "Camera Switches” pozwala korzystać z gestów twarzy do wykonywania różnych czynności. Program może wykrywać uśmiech twarzy lub uniesienie brwi w celu otwarcia panelu powiadomień bądź szybkich ustawień. Aktualizacja pozwoli mapować około sześciu gestów twarzy do kilkunastu elementów sterujących danym urządzeniem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Androida 12

 0