Premiera 14. generacji Intela jest już naprawdę blisko. Procesory trafiają już do recenzentów

Premiera 14. generacji Intela jest już naprawdę blisko. Procesory trafiają już do recenzentów

Zdaje się, że październikowa premiera 14. generacji desktopowych procesorów Intela to nie mit. Na to, że nowe CPU pojawią się już niebawem wskazuje udostępnione na X zdjęcie przedstawiające fabrycznie zapakowany model Core i9-14900KF. Wychodzi zatem na to, że Intel zdążył już rozesłać wybranym recenzentom próbki testowe.

Nowe procesory 14. generacji Intela trafiły w ręce recenzentów

Pojawienia się pierwszych CPU z rodziny Raptor Lake Refresh (14. generacja) spodziewamy się już w przyszłym miesiącu, a dokładnie we wtorek 17 października. O tym, że ich debiut jest już naprawdę blisko świadczą przede wszystkim coraz to nowsze przecieki. Niektóre modele należące do 14. generacji można było już nawet zobaczyć w benchmarkach. Dla przykładu, Core i9-14900KF zajął pierwsze miejsce w teście wydajności jednordzeniowej programu PassMark, a ostatnio w Geekbench dostrzeżony został podkręcony Core i7-14700KF. O zbliżającej się wielkimi krokami premierze świadczy też dodanie przez MSI nowej opcji w BIOS dla płyty głównej Z790 Ace Max, która jest najpewniej dedykowana właśnie nadchodzącym CPU Intela. Oczywiście tego typu wskazówek jest więcej. Teraz do listy możemy dodać kolejną poszlakę.

Leakster o pseudonimie HXL udostępnił zdjęcie przedstawiające pudełko od procesora Core i9 należącego do 14. generacji.

Leakster o pseudonimie HXL udostępnił zdjęcie przedstawiające pudełko od procesora Core i9 należącego do 14. generacji. W odpowiedzi na komentarz VideoCardz do tego tweeta, inny użytkownik, Truthdealer, zamieścił kolejne zdjęcie prezentujące opakowanie nowego Core i9-14900KF. Wygląda zatem na to, że Intel zdążył już rozesłać pierwsze egzemplarze testowe nowych CPU wybranym recenzentom.

W październiku zadebiutuje tylko część 14. generacji

Jeśli premiera Raptor Lake Refresh faktycznie odbędzie się 17 października, to testerzy mają naprawdę sporo czasu, aby sprawdzić możliwości najnowszych procesorów Niebieskich. Oznaczenia widoczne na pudełkach potwierdzają po raz kolejny, że 14. generacja zachowa jeszcze stare nazewnictwo z literą "i". Przyszłe serie mają już korzystać z nowej nomenklatury, w ramach której powinniśmy zobaczyć modele z oznaczeniem Core 3/5/7 oraz Core Ultra 5/7/9.

Na koniec warto przypomnieć, że październikowa premiera obejmować ma wyłącznie 6 nowych procesorów: Core i9-14900K/KF, Core i7-14700K/KF oraz Core i5-14600K/KF. Na pozostałe modele, z zablokowanym mnożnikiem, poczekamy do początku przyszłego roku. Wówczas powinniśmy zobaczyć też reprezentanta lub reprezentantów słabszej linii Core i3.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera 14. generacji Intela jest już naprawdę blisko. Procesory trafiają już do recenzentów

 0