Premiera laptopów z CPU Alder Lake-P jest już blisko. Procesory trafiły do partnerów Intela

Premiera laptopów z CPU Alder Lake-P jest już blisko. Procesory trafiły do partnerów Intela

Premiery pierwszych mobilnych procesorów Intel Alder Lake spodziewamy się już na początku 2022 roku w trakcie targów CES i wygląda na to, że hybrydowe CPU dla laptopów rzeczywiście powinno lada moment zadebiutować na rynku.

Gregory M. Bryant, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny w Intel Client Computing Group, potwierdził właśnie, że CPU z serii Intel Alder Lake-P są wysyłane do ich klientów, co oznacza w tym przypadku partnerów giganta z Santa Clara zajmujących się produkcją laptopów i minikomputerów bazujących na mobilnych procesorach.

Dyrektor generalny w Intel Client Computing Group, potwierdził właśnie, że CPU z serii Intel Alder Lake-P są wysyłane do ich partnerów. Premiera laptopów z tymi CPU jest już więc blisko.

Platforma Alder Lake-P jest następcą rdzenia 11. generacji mobilnych procesorów Intela, znanych pod nazwą kodową Tiger Lake-H. Ta nowsza architektura ma oferować do 6 rdzeni Performance i 8 rdzeni Efficient i będzie pierwszą wysokowydajną ofertą konsumencką Intela z architekturą hybrydową, po stosunkowo mało eksploatowanych i nieco zapomnianych układach Lakefield z 2020 roku, które przeznaczone były jedynie dla urządzeń o niskim poborze mocy.

Na obecną chwilę poznaliśmy trzy modele CPU z serii Alder Lake-P: Core i9-12900HK, Core i7-12800H i Core i7-12700H, z czego wszystkie mają 14 rdzeni i 20 wątków. Oczywiście w ofercie pojawią się również procesory Core i5 i być może Core i3 z aktywowaną mniejszą liczbą rdzeni, jednak do tej pory nie było żadnych przecieków dotyczących takich modeli.

Jak już wspominaliśmy, Intel z dużym prawdopodobieństwem ogłosi swoje procesory do laptopów 12. generacji na targach CES 2022 na początku stycznia. Według plotek Alder Lake-P będzie pierwszą generacją procesorów dla laptopów oferowaną z własnymi samodzielnymi kartami graficznymi Intel Xe-HPG (Arc Alchemist). Ciekawe, jak wypadać będą one w zestawieniu z GPU NVIDII oraz AMD i czy postawienie w całości na rozwiązania Niebieskich wiązać będzie się z jakimiś dodatkowymi korzyściami. Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już za kilka tygodni, więc musimy uzbroić się w jeszcze chwilę cierpliwości. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera laptopów z CPU Alder Lake-P jest już blisko. Procesory trafiły do partnerów Intela

 0