Problemy z dostępnością kontrolerów Xbox w Europie. Microsoft potwierdza braki

Problemy z dostępnością kontrolerów Xbox w Europie. Microsoft potwierdza braki

Microsoft potwierdził, że w Europie i Australii występuje problem z niedoborem kontrolerów do konsol Xbox. Okazuje się, że główni sprzedawcy wyprzedali w tym miesiącu wszystkie egzemplarze.

W tej chwili europejscy sprzedawcy wyprzedali wolne partie kontrolerów bezprzewodowych Xbox, zaś w Wielkiej Brytanii braki są zauważalne w sklepach GAME, Smyths, Argos, Currys czy nawet w oficjalnym sklepie Microsoftu. Sytuacja jest kiepska, więc producent z Redmond musiał potwierdzić, że niedobór kontrolerów faktycznie występuje. Amazon UK pozostaje jednym z niewielu sprzedawców detalicznych, który posiada zapas kontrolera w wersji Carbon Black, którego wczoraj wprawdzie zabrakło w sklepie, ale dziś znów da się go zamówić przez stronę internetową. Ceny jednak wynoszą minimum 93,99 funtów, prawie dwukrotnie więcej niż cena sugerowana przez producenta.

Microsoft potwierdził, że występują problemy z dostępnością kontrolera Xbox.

Xbox kontroler

Kryzys jest jednak dostrzegalny nie tylko w Anglii, ale o braku kontrolerów Xbox dyskutują użytkownicy forum Resetera pochodzący z Holandii, Niemiec, Francji czy Australii. Xbox Design Lab nadal przyjmuje zamówienia od graczy, którzy chcą zaprojektować i kupić własne niestandardowe kontrolery. Witryna Design Lab nadal twierdzi: "Dążymy do tego, aby kontroler był w Twoich rękach w ciągu 28 dni od złożenia zamówienia”. Nie wiemy jednak, czy informacja na stronie nie została jeszcze zaktualizowana, a zamówienia nie zostaną anulowane lub ich opóźnione. "Wiemy, że obecnie może być trudno znaleźć kontrolery bezprzewodowe Xbox z powodu przerw w dostawach" — powiedział rzecznik Microsoftu serwisowi Videogameschronicle.

Przedstawiciel firmy zapewnił, że robią wszystko, aby poprawić dostępność kontrolerów w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Niedobory sprzętu do grania nie jest niczym nowym dla branży, wystarczy przypomnieć o kłopotach z zakupem PlayStation 5 czy nawet Xbox Series X, o czym niedawno mówił sam Microsoft. Przedsiębiorstwo stwierdziło, że mogą wystąpić kłopoty z zakupem konsoli najnowszej generacji z powodu zakłócenia łańcucha dostaw i braku komponentów niezbędnych do produkcji urządzenia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy z dostępnością kontrolerów Xbox w Europie. Microsoft potwierdza braki

 0