Procesory AMD Ryzen 6000 Zen3+ trafiły już do masowej produkcji. Kiedy premiera APU z GPU Navi2?

Procesory AMD Ryzen 6000 Zen3+ trafiły już do masowej produkcji. Kiedy premiera APU z GPU Navi2?

Nowa seria APU Rembrandt (Ryzen 6000) od AMD oparta na zaktualizowanej architekturze Zen3 (Zen3+) mogła już trafić do masowej produkcji. Według nowych przeciewków, nowe układy mogą się pojawić już w pierwszym kwartale 2022 roku.

Rembrandt to nazwa kodowa APU nowej generacji AMD, który zawiera ulepszoną architekturę rdzenia AMD Zen3+, a także zintegrowane układy graficzne RDNA 2. Jest wytwarzany z wykorzystaniem procesu TSMC 6 nm i będzie wspierał zarówno LPDDR5, jak i DDR5. TDP w jednostkach APU Rembrandt będzie wynosić od 15 do 65 watów, przy maksymalnej liczbie rdzeni/wątków 8/16. Na rynku układy Rembrandt będą znane jako seria Ryzen 6000.

Według nowych doniesień, procesory Ryzen 6000 (APU Rembrandt) trafiły już do masowej produkcji i możemy je zobaczyć szybciej niż myśleliśmy.

AMD Rembrandt zostanie wprowadzony na rynek jako seria Ryzen 6000 dla platform mobilnych i stacjonarnych. Serie 6000U i 6000H mają zastąpić Ryzen 5000 o nazwie kodowej Cezanne.  AMD Rembrandt już wcześniej pojawiał się w wyciekach harmonogramów z mikroarchitekturą Zen3 lub Zen3+. Układy APU będą prawdopodobnie pierwszymi produktami obsługującymi pamięć DDR5, wyprzedzają w tym względzie procesory Raphael do komputerów stacjonarnych, które mają zostać wprowadzone na rynek pod koniec przyszłego roku.

Największym ulepszeniem w układach Rembrandt jest zintegrowana grafika Navi2, ta sama, która będzie obecna w Van Gogh APU używanym przez przenośną konsolę do gier Steam Deck. Rembrandt jednak najprawdopodobniej będzie miał więcej rdzeni GPU i zaoferuje wyższą wydajność. AMD Rembrandt może zostać ogłoszony na targach CES 2022. Na tych targach AMD zaprezentowało swoje serie Ryzen 4000 Renoir i Ryzen 5000 Cezanne. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory AMD Ryzen 6000 Zen3+ trafiły już do masowej produkcji. Kiedy premiera APU z GPU Navi2?

 0