Produkcja wyświetlaczy do iPhone'ów 13 wstrzymana. Chiński producent samowolnie zmienił projekt

Produkcja wyświetlaczy do iPhone'ów 13 wstrzymana. Chiński producent samowolnie zmienił projekt

Koreańskie media donoszą, że od lutego wstrzymana jest produkcja wyświetlaczy do iPhone'ów 13 w fabrykach BOE. Nieoficjalne źródła mówią, że firma zmieniła jeden z elementów bez wiedzy i zgody Apple.

Apple, podobnie jak inni producenci, stara się korzystać z wielu fabryk i dostawców, zapewniając sobie nieprzerwane dostawy w razie sytuacji kryzysowych. Dywersyfikacja dostawców pozwala także zmniejszyć zależność od niektórych firm - w tym przypadku Samsunga i LG oraz zapewnić sobie lepsze stanowisko do negocjacji warunków finansowych. Apple w związku z tym zdecydowało się powierzyć część produkcji ekranów OLED do iPhone'ów 13 chińskiemu producentowi BOE. Produkcja została jednak wstrzymana, po wykryciu samowolki w projekcie wyświetlacza. 

Chiński producent dopuścił się nieautoryzowanej zmiany w projekcie wyświetlacza do iPhone'ów 13. Apple wstrzymało produkcję.

Samowolne działanie doprowadziło do nakazania wstrzymania produkcji. Chiński producent zmienił tranzystor cienkowarstwowy w produkowanych panelach, co wpłynęłoby na wewnętrzną architekturę telefonu. Spadek produkcji paneli OLED w BOE rozpoczął się już wcześniej od braku układów scalonych sterowników wyświetlaczy, które BOE otrzymuje od LX Semicon - południowokoreańskiej firmy produkującej półprzewodniki, która zaopatruje również LG Display. Działania bez zgody Apple doprowadziły jednak do całkowitego zatrzymania linii produkcyjnej.

W raporcie koreańskiego magazynu The Elec dodano również, że ten problem nie będzie stanowił przeszkody dla dalszej współpracy pomiędzy obiema firmami. Elec zakłada, że Apple chce utrzymać dywersyfikację dostawców OLED, aby zmniejszyć swoją zależność od Samsunga i LG oraz mieć lepszą pozycję przetargową. BOE prawdopodobnie będzie produkować ekrany do nadchodzącego iPhone'a 14, ponieważ fabryka B11 w Sichuan nadal działa, mimo niższego poziomu produkcji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Produkcja wyświetlaczy do iPhone'ów 13 wstrzymana. Chiński producent samowolnie zmienił projekt

 0