Project Scarlett ma być jedyną konsolą nowej generacji od Microsoftu

Project Scarlett ma być jedyną konsolą nowej generacji od Microsoftu

Po ujawnieniu pierwszych nieoficjalnych informacji o Project Scarlett właściwie bez przerwy spekulowano, że na rynek trafi nie jedna, a dwie konsole, z czego druga miała być pozbawiona m.in. napędu optycznego oraz kilku innych opcji dzięki czemu byłaby tańszym i atrakcyjnym wariantem dla wielu osób. Jednak podczas zakończonych niedawno targów E3 Microsoft ujawnił tylko samego następcę Xbox One, który trafi zadebiutuje w sklepach pod koniec 2020 roku. Niemała część branżowych obserwatorów nie kryła zaskoczenia z takiego obrotu sprawy, z kolei szef marki Xbox, Phil Spencer w rozmowie z Business Insider potwierdził, że jego firma koncentruje się wyłącznie na jednym sprzęcie. „Obecnie skupiamy się na Project Scarlett, czyli tym, co już pokazaliśmy” - powiedział w wywiadzie Spencer.

Według najnowszych informacji Microsoft rozwija tylko jedną konsolę następnej generacji, którą jest Project Scarlett.

Dziennikarz postanowił jednak wrócić do ubiegłorocznych słów przedstawiciela amerykańskiego giganta, który używając liczby mnogiej mówił o nadchodzących konsolach. Specner z uśmiechem na twarzy stwierdził, że wówczas chodziło mu o Xbox One S (bez czytnika płyt) oraz właśnie Project Scarlett. „Poprzednio mówiliśmy o konsolach i wydaliśmy Xbox One S All-Digital Edition, z kolei teraz przedstawiliśmy następny sprzęt. Myślę, że jest to liczba mnoga” - powiedział przedstawiciel Microsoftu. Mimo wszystko jego odpowiedź wydaje się dość kiepska zaś Spencer może zwyczajnie chcieć ukryć krążące od dawna plotki o całej rodzinie urządzeń Project Scarlett. Jak wiemy każda generacja konsol prędzej czy później dostaje ulepszone wydania podstawowych wersji i w tym przypadku najpewniej też tak będzie.

Project Scarlett ma być jedyną konsolą Microsoftu. Co z drugim urządzeniem? Project Scarlett oficjalnie. Microsoft ujawnił specyfikację nowej konsoli

Zapowiedziany na E3 Project Scarlett ma posiadać możliwie najlepszą specyfikację. Procesor oraz układ graficzny tradycyjnie dostarczy AMD zaś całość oprze się na AMD Zen 2 + GPU Radeon Navi. W praktyce konsola dostanie dysk SSD pozwalający na szybsze niż dotychczas wczytywanie gier, a także rozszerzy pojęcie wstecznej kompatybilności. Do tego obsługa rozdzielczości 8K i granie w nawet 120 klatkach na sekundę. Pierwsze opinie deweloperów mających okazję zapoznać się z konsolami Microsoftu oraz Sony potwierdzają, że aktualnie to PlayStation 5 jest wydajniejszym sprzętem. Swoje zdanie przedstawił także twórca Nier:Automata stwierdzając, iż nowa generacja nie przyniesie żadnych znaczących innowacji i jest to więcej tego samego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project Scarlett ma być jedyną konsolą nowej generacji od Microsoftu

 0