Przeglądanie treści na tablecie iPad mini 6 może wywołać mdłości. Ekrany mają irytującą wadę

Przeglądanie treści na tablecie iPad mini 6 może wywołać mdłości. Ekrany mają irytującą wadę

Wprowadzenie nowych iPadów mini 6 generacji pokazuje, że rynek tabletów wcale nie umarł, a samo urządzenie zebarło wiele pozytywnych recenzji. Niestety w trakcie użytkowania zaczęły pojawiać się wady, a niektóre z nich są naprawdę irytujące. 

Niedawno wprowadzony mały tablet od Apple spodobał się recenzentom i użytkownikom. Nowy iPad mini posiada większy, 8,3-calowy wyświetlacz zapakowany w mniejszą obudowę, układ A15 Bionic SoC, ładowanie USB-C oraz łączność 5G. Niestety wiele egzemplarzy (o ile nie wszystkie) mają dość denerwujący problem. Coraz więcej użytkowników zgłasza efekt galaretki na ekranie podczas przewijania stron. Jest to wywołane różnymi prędkościami ruchu po obu stronach ekranu. Najbardziej widoczne jest to w trybie pionowym, gdy na ekranie jest dużo tekstu, a jedna strona porusza się szybciej niż druga podczas przewijania.

Nowe iPady mają irytującą usterkę, która objawia się efektem galaretki na ekranie. Przeglądanie treści może być męczące.

Wielu użytkowników może nie zauważyć tej wady, jednak wprawne oko natychmiast wychwyci problem. Posiadacze, którzy zgłosili usterkę, podkreślają, że coś takiego nie powinno być widoczne w sprzęcie, którego ceny zaczynają się od 2600 zł za najbardziej podstawowy model. Nie wiadomo dokładnie, ile sztuk iPada mini 6 cierpi na ten efekt szarpania ekranu, większość może tego nie wychwycić, nawet jeśli dostana mdłości od przeglądania treści na takim wyświetlaczu.

Nie wiadomo, czy jest to problem sprzętowy związany z panelem LCD lub kontrolerem wyświetlania, czy też jest to problem z oprogramowaniem, który Apple możne rozwiązać za pomocą przyszłych aktualizacji. Apple z pewnością będzie liczyć na szybkie rozwiązanie problemu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość toczących się spraw sądowych w związku z usterkami iPhone'ów i MacBook'ów.  Samodzielnie nowego iPada oraz inne urządzenia można sprawdzić, wykonując ten TEST.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeglądanie treści na tablecie iPad mini 6 może wywołać mdłości. Ekrany mają irytującą wadę

 0