Przeszedł Minecraft w 30 minut - bez dźwięku i z... opaską na oczach

Przeszedł Minecraft w 30 minut - bez dźwięku i z... opaską na oczach

Wiele osób potrafi przejść Minecraft w rekordowym tempie. Czy jednak jest możliwe zejście do około 30 minut i to grając z opaską na oczach i bez dźwięku? Okazuje się, że.... TAK!

Speedrunner FrozenMelody zdołał dokonać tego wyczynu dokładnie w 33 minuty i 35 sekund. YouTuber nie dość, że miał zasłonięte oczy, to podjął się wyzwania nie korzystając z dźwięku, co pokazuje niesamowitą pamięć do trasy i działań. Gracz potrzebował około sześciu minut na zebranie przedmiotów, a następnie cztery minuty na wymianę przed odpłynięciem łodzią podczas drugiego dnia biegu w grze. Dociera do The End, ostatniego wymiaru w grze, około 17 minut przed zastawieniem pułapki i walką ze Smokiem Endu.

Przejście gry z opaską na oczach i bez dźwięku w czasie około 33 minut? Można nie lubić Minecrafta, ale ten wyczyn zasługuje na uznanie.

FrozenMelody wyjaśnia, że ​​skonstruował trasę tak, aby była jak najbardziej bezpieczna i możliwa do powtórzenia przez każdego, kto ma odpowiednie możliwości mentalne, by ją zapamiętać. Oczywiście losowość (RNG - Random Number Generator) może nadal wpływać na przebieg gry, ale błędy wejściowe to jedyne czym należy się martwić. FrozenMelody mówi, że ma ponad 100 klipów nieudanych prób, ponieważ każda nieudana drobnostka może zniszczyć dalszy efekt.

"Trudno opisać, ile małych milisekundowych zmian może spowodować niepowodzenie biegu" - mówi YouTuber. "Niewłaściwe kliknięcie? Przegrana. Zbyt wczesna zmiana kierunku? Przegrana. Odebrałeś niechciany przedmiot? Przegrana. Wieśniacy popychają cię? Przegrana. Zabić smoka i wylądować w środku ostatniego portalu i nie wskoczyć do napisów, które są o jedną przecznicę od ciebie przed zdjęciem opaski na oczy? Tak, to bardzo bolesne". FrozenMelody uważa również, że jego czas jest do pokonania, ponieważ miał pecha ze smokiem, co kosztowało go około sześciu minut.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeszedł Minecraft w 30 minut - bez dźwięku i z... opaską na oczach

 0