Quake - kultowa gra powróciła w odświeżonej formie. Gra już dostępna

Quake - kultowa gra powróciła w odświeżonej formie. Gra już dostępna

W trakcie pierwszego dnia QuakeCon at Home, dla uczczenia 25. rocznicy Quake'a, ogłoszono, że ulepszona wersja tego kultowego shootera jest już dostępna na PC, Xbox One, Xbox Game Pass na konsole i PC, PS4, Nintendo Switch oraz w trybie wstecznej zgodności na Xbox Series X|S i PlayStation 5. Natywne wersje na Xbox Series X|S i PS5, z natywną obsługą 4K w 120 FPS, będą dostępne już wkrótce, w ramach bezpłatnej aktualizacji. 

Quake to legenda i choć dziś marka ta nie ma już takiej pozycji jak w latach dziewięćdziesiątych, to nieco starsi gracze zapewne pamiętają, jakim przełomem była ta produkcja i jej kolejne odsłony (niech podniesie rękę ten, kto nie wagarował w kafejkach internetowych na LAN-party w Quake III: Arena). Tym bardziej cieszy, że ten oryginalny, mroczny FPS doczekał się odświeżenia. 

W trakcie pierwszego dnia QuakeCon at Home, dla uczczenia 25. rocznicy Quake'a, ogłoszono, że premierę remastera tego tytułu.

Nowa wersja przynosi m.in. wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych do 4K, ulepszone modele, dynamiczne i kolorowe oświetlenie, antyaliasing, głębię ostrości oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową i utwór przewodni, stworzone przez Trenta Reznora. Jest to więc świetna okazja nie tylko na nostalgiczny powrót do tego klasyka przez graczy, którzy pamiętają ten tytuł z młodości, ale również, by zagrać w Quake'a po raz pierwszy. Tym bardziej że gra pozwala ukończyć podstawową, mroczną kampanię fantasy i rozszerzenia w trybie online lub współpracy na dzielonym ekranie dla 4 graczy i rywalizować w klasycznej walce w stylu retro ze wsparciem dla 8 graczy (online) lub 4 graczy (podzielony ekran). Gra wspiera rozgrywkę pomiędzy wszystkimi platformami (cross-play), dedykowane serwery do matchmakingu online i funkcję peer-to-peer do własnych meczów. 

Quake zawiera również oba oryginalne rozszerzenia: „The Scourge of Armagon” i „Dissolution of Eternity”, a także dwa rozszerzenia stworzone przez uznany zespół z MachineGames: „Dimensions of the Past” i całkowicie nowe „Dimension of the Machine”. 

Ta rozszerzona wersja oryginalnego Quake jest już dostępna. Gracze, którzy posiadają już Quake na platformach Steam i Bethesda.net, otrzymają aktualizację do wersji rozszerzonej bezpłatnie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quake - kultowa gra powróciła w odświeżonej formie. Gra już dostępna

 0