Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – wiemy kiedy powinien zadebiutować flagowy SoC i jakie rdzenie dostanie

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – wiemy kiedy powinien zadebiutować flagowy SoC i jakie rdzenie dostanie

Qualcomm pracuje nad następcą procesora Snapdragon 8 Gen 1, który zostanie zaprezentowany pod koniec 2022 roku. Wiemy kiedy ma nastąpić ów moment.

Qualcomm zapowiada flagowy procesor pod koniec roku w okolicach grudnia, ale w tym roku firma zrobi wyjątek i przedstawi go dwa tygodnie wcześniej. Snapdragon 8 Gen 2, bo o nim tu mowa, czyli następca wydajnego Snapdragona 8 Gen 1, który dostał wersję plus ma być pokazany światu podczas specjalnego wydarzenia Snapdragon Summit odbywającego się w dniach 14-17 listopada 2022 roku. Jest to konferencja dla deweloperów oraz producentów i najważniejsze wydarzenia organizowane przez Qualcomma. Chociaż firma nie udostępniła jeszcze oficjalnego programu eventu to logiczne, że pokaże flagowy układ właśnie na Snapdragon Summit. O samym CPU jak na razie nie wiemy dużo.

Snapdragon 8 Gen 2 ma zostać zaprezentowany w dniach 14-17 listopada 2022 roku podczas wydarzenia Snapdragon Summit.

Według leakera Digital Chat Station SoC o oznaczeniu SM8550 i nazwie kodowej Kailua dostanie 8 rdzeni - Cortex-X3, A720, A710 oraz Cortex A510. Oczekuje się, że Snapdragon 8 Gen 2 zostanie wyprodukowany przez TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) w procesie produkcyjnym 4 nm. Ma być dostrzegalny wzrost wydajności chipsetu i układu graficznego, ale na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zobaczymy jak flagowy SoC wypadnie w popremierowych testach.

Qualcomm oferuje nie tylko flagowe chipy, ale także te przeznaczone do urządzeń ze średniej półki. W maju producent pokazał Snapdragona 7 Gen 1 wyprodukowanego w 4 nm litografii wyposażonego w klaster CPU Kryo taktowany do 2,4 GHz i procesor graficzny Adreno 662. Zdaniem producenta nowa jednostka zapewnia o 20% wyższą wydajność graficzną niż Snapdragon 778G, z kolei AI funkcjonują o 30% lepiej. Nowy układ może obsłużyć do 16 GB pamięci RAM LPDDR5. Na pokładzie znajdziemy ponadto modem Snapdragon X62 5G.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – wiemy kiedy powinien zadebiutować flagowy SoC i jakie rdzenie dostanie

 0