Radeon RX 6750 XT potwierdzony. Odświeżenie kart AMD RDNA 2 nadejdzie w maju

Radeon RX 6750 XT potwierdzony. Odświeżenie kart AMD RDNA 2 nadejdzie w maju

Od kilku miesięcy dochodzą nas słuchy o szykowanym przez AMD odświeżeniu kart graficznych z rodziny RDNA 2. Te, według ostatnich przecieków, nadejść mają w przyszłym miesiącu, ale dotychczas musieliśmy brać nas słowo docierające do nas przecieki. To jednak uległo zmianie, bo właśnie doczekaliśmy się potwierdzenia modelu Radeon RX 6750 XT.

W południowokoreańskiej Narodowej Agencji Badań Radiowych (RRA), która certyfikuje sprzęt sprzedawany w tym kraju, zgłoszono model Radeon RX 6750 XT od firmy PowerColor. Choć nie jest to definitywne potwierdzenie, to wygląda na to, że rzeczywiście możemy spodziewać się kart z serii Radeon RX 6x50. 

W Narodowej Agencji Badań Radiowych, która certyfikuje sprzęt sprzedawany w tym kraju, zgłoszono model Radeon RX 6750 XT od PowerColor.

Radeon RX 6750 XT potwierdzony. Odświeżenie kart AMD RDNA2 jeszcze w tym miesiącu

Tul Corp., właściciel marki PowerColor, dodał swojego Radeona RX 6750 XT do bazy danych RRA, co zostało szybko wyłapane przez użytkownika Twittera, kryjącego się za nickiem @ harujaze6179. Karta jest oficjalnie oznaczona jako PowerColor RX 6750 XT Devil D6 12 GB, co jednocześnie potwierdza, że model ten wyposażony jest w 12 GB pamięci GDDR6, podobnie zresztą jak zwykły Radeon RX 6700 XT. Devil w nazwie wskazuje, że mamy do czynienia z autorskim wariantem z typowymi zaletami PowerColor, takimi jak elegancki laminat z ulepszonym modułem regulacji napięcia (VRM) i wysokiej klasy systemem chłodzenia.

Dokładna specyfikacja tej karty graficznej jak na razie pozostaje tajemnicą, ale z poprzednich przecieków wiemy, że główną różnicą między Radeonem RX 6750 XT a zwykłym Radeonem RX 6700 XT jest szybsza pamięć GDDR6, osiągająca prędkość transmisji danych 18 GT/s (w porównaniu z 16 GT/s w poprzedniku), co powinno przełożyć się na nawet 12,5% większą przepustowość VRAM.

Chociaż możemy tylko spekulować, „diabelski” projekt od PowerColor może oznaczać także poprawioną sekcję zasilania VRM, co przełożyć może się też na wyższe częstotliwości taktowania i zwiększenie potencjału OC GPU. Tak naprawdę o tym, co potrafi ta karta, dowiemy się dopiero po testach, ale raczej spodziewać należy się niewielkiej poprawy względem standardowych modeli RDNA 2.  

Wraz z Radeonem RX 6750 XT AMD podobno wypuści na rynek także modele Radeon RX 6950 XT i Radeon RX 6650 XT. Wszystkie trzy karty mają zadebiutować 10 maja, a tak przynajmniej sugerują ostatnie przecieki (wcześniej mówiło się o 20 kwietnia). Jak na razie Czerwoni nie potwierdzili jednak tych planów, więc niczego nie można być pewnym. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6750 XT potwierdzony. Odświeżenie kart AMD RDNA 2 nadejdzie w maju

 0