Radeon RX 7000 - zaufany informator zdradza przybliżoną datę premiery kart graficznych RDNA 3

Radeon RX 7000 - zaufany informator zdradza przybliżoną datę premiery kart graficznych RDNA 3

Zdaje się, że AMD szykuje premierę kart graficznych z serii Radeon RX 7000 na październik tego roku - tak przynajmniej twierdzi Greymon55.

Co prawda to wciąż tylko plotki, ale Greymon55 uchodzi za wiarygodnego informatora, a jego zdaniem karty graficzne Radeon RX 7000 zadebiutują na rynku między późnym październikiem a połową listopada. Nieco szybciej odbyć ma się premiera procesorów Ryzen 7000 opartych na architekturze Zen 4. Tym samym pod koniec roku AMD będzie miało całkowicie next-genową platformę desktopową.

 Greymon55 uchodzi za wiarygodnego informatora, a jego zdaniem karty graficzne Radeon RX 7000 zadebiutują na rynku między późnym październikiem a połową listopada.

Przecieki sugerują, że wdrażanie architektury AMD RDNA 3 rozpocznie się od flagowego GPU Navi 31 w ramach serii Radeon RX 7900, a następnie otrzymamy modele bazujące na układach graficznych Navi 33 i Navi 32.

Trzeba jednak zaznaczyć, że AMD czeka trudne wyzwanie, gdyż do tego czasu konkurenci powinni mieć już swoje produkty dostępne w sklepach. Intel prawdopodobnie pod koniec lata wypuści swoje długo oczekiwane karty graficzne Arc do komputerów stacjonarnych i choć może nie zagrozić Zielonym i Czerwonym w segmencie high-end, to jednak może okazać się mocno konkurencyjny w niższych półkach cenowych. 

Co więcej, spodziewamy się, że w podobnym czasie swoje nowe GeForce'y (Ada Lovelace) z serii RTX 40 wypuści także NVIDIA, więc AMD będzie ostatnie w tym wyścigu i zapewne nie każdy będzie chciał poczekać na to, co pokażą nowe Radeony. Nadal zasadne jest jednak pytanie, czy partnerzy Zielonych zdołają sprzedać nadwyżkę swoich zapasów RTX 30 przed wdrożeniem nowej serii. Może to wpłynąć na decyzję NVIDII o przesunięciu lub przyspieszeniu kart graficznych z rodziny Ada Lovelace.

Tak według ostatnich informacji może kształtować się plan wydawniczy na rynku kart graficznych i procesorów:

AMD

  • CPU – Ryzen 7000: od późnego września do połowy października
  • GPU – Radeon 7000: od późnego października do połowy listopada

INTEL

  • GPU – Arc (desktop): późne lato
  • CPU – 13. generacja (Raptor Lake-S): wrzesień-październik

NVIDIA

  • GPU – GeForce RTX 4090: wrzesień-październik
  • GPU – GeForce RTX 4080: październik-listopad
  • GPU – GeForce RTX 4070: listopad-grudzień
  • GPU – GeForce RTX 4060: styczeń 2023
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 7000 - zaufany informator zdradza przybliżoną datę premiery kart graficznych RDNA 3

 0