Radeon RX Vega 56 Nano i 7 nm Vega Instinct z 32 GB HBM2 już oficjalnie

Radeon RX Vega 56 Nano i 7 nm Vega Instinct z 32 GB HBM2 już oficjalnie

W czasie swojej konferencji na targach Computex AMD nie zapomniało również o kartach graficznych i GPU, prezentując dwa nowe produkty skierowane do dwóch różnych grup odbiorców.

Zacznijmy od karty graficznej Radeon RX Vega 56 Nano, czyli duchowego następcy high-endowego modelu SFF sprzed 3 lat, Radeona R9 Nano. Co ciekawe prototyp tej grafiki prezentowany był przez AMD niemal rok temu i długo musieliśmy czekać na jej debiut, a co więcej producent na Computex 2018 nie pokazał referencyjnego sprzętu, tylko wariant od firmy PowerColor. Sama karta jest też odrobinę dłuższa niż R9 Rano. Niestety, Czerwoni nie ujawnili dokładnej specyfikacji RX Vega 56 Nano, ale zakładać można, że otrzymamy tu Radeona RX Vega 56 o obniżonym poborze prądu i nieco obniżonych zegarach rdzenia. Urządzenie chłodzone jest zaś za pomocą aluminiowego radiatora i pojedynczego wentylatora. Radeon RX Vega 56 Nano powinien lada moment trafić do sprzedaży.

Radeon RX Vega 56 Nano to duchowy następca high-endowego modelu SFF sprzed 3 lat, Radeona R9 Nano

Sharp zamierza wykupić dział PC od Toshiby

AMD zademonstrowało również pierwsze na świecie GPU wyprodukowane w 7 nm procesie technologicznym. Mowa tu o akceleratorze Radeon Vega Instinct, który wykorzystywany jest do HPC i SI. Jego sercem jest 7 nm GPU bazujące na architekturze Vega i zastosowano tu układ MCM z 32 GB pamięci HBM2 (4 stosy) obsługiwanych przez 4096-bitową szynę. Jest to również pierwszy produkt posiadający wyjmowany interfejs InfinityFabric (konkurent dla  NVLink od NVIDII). Dostępne będą także warianty bazujące na popularnym PCI-Express 3.0 x16. Sama karta pochwalić może się wsparciem dla sprzętowej wirtualizacji oraz nowymi możliwościami w zakresie głębokiego uczenia. Biorąc pod uwagę, że Volta od Zielonych bazuje na 12 nm, AMD może uzyskać tu sporą przewagę. Szefowa Czerwonych, Lisa Su, potwierdziła też 7 nm GPU dla graczy, ale zapewne chodzi tu o przyszłoroczne karty Navi.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX Vega 56 Nano i 7 nm Vega Instinct z 32 GB HBM2 już oficjalnie

 0