Razer prezentuje pierwszy laptop z panelem OLED 240 Hz

Razer prezentuje pierwszy laptop z panelem OLED 240 Hz

Razer zdecydował się odświeżyć laptop Blade 15 o wyświetlacz OLED QHD z częstotliwością odświeżania 240 Hz. Według producenta jest to pierwszy na świecie laptop, w którym zastosowano panel OLED o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli. Razer promuje nowy notebook jako idealny do edycji zdjęć i wideo, oglądania filmów lub grania w gry AAA – zarówno dla twórców, jak i graczy.

Ten nowy model z wyświetlaczem OLED QHD 240 Hz ma podobną specyfikację do tej, którą oferował dotychczasowy wariant laptopa Razer Blade 15, choć poza samym ekranem wprowadzono też kilka innych pomniejszych zmian. Warto też odnotować, że Razer oferuje już 15-calowy model OLED, ale ten korzysta z ekranu UHD z maksymalnym odświeżaniem 60 Hz. Nowe urządzenie zdaje się bardziej przystosowane do grania z ekranem OLED QHD z maksymalną częstotliwością odświeżania 240 Hz. Tym bardziej że producent twierdzi również, że nowy panel OLED ma czas reakcji 1 ms. Ekran zapewnia przy tym charakterystyczną dla tego typu matryc głęboką czerń, a jego maksymalna jasność również jest niczego sobie, gdyż wynosi 400 nitów. Nowy ekran OLED zapewnia 100% pokrycie szerokiego gamutu DCI-P3. Dla porównania model 1440p IPS w testach nie osiągał nawet 250 nitów, a kolorymetr pokazywał  ok. 87% pokrycia standardu DCI-P3.

Nowy model z wyświetlaczem OLED QHD 240 Hz ma podobną specyfikację do tej, którą oferował dotychczasowy wariant laptopa Razer Blade 15.

Razer prezentuje pierwszy laptop z panelem OLED 240 Hz

Ten nowy wariant jest wyposażony w topowy procesor Intel Alder Lake, czyli Core i9-12900H, a także kartę graficzną do laptopa NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti i 32 GB pamięci RAM DDR5. Razer potwierdził również, że ten model będzie wykorzystywał tę samą „sprawdzoną aluminiową obudowę frezowaną CNC i laserowo wycinane maskownice głośników” co reszta serii.

Razer Blade 15 z panelem OLED QHD 240Hz nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, gdyż jego premiera przewidziana jest za kilka miesięcy. Sprzęt będzie dostępny tylko u bezpośrednich i autoryzowanych sprzedawców Razer w czwartym kwartale tego roku. Sugerowana cena producenta wynosić ma w tym przypadku aż 3499,99 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer prezentuje pierwszy laptop z panelem OLED 240 Hz

 0