realme odnosi sukces na rynku smartfonów 5G

realme odnosi sukces na rynku smartfonów 5G

realme kojarzy nam się głównie z budżetowymi smartfonami, ale mimo tego producent z Chin odnosi sukces na rynku, notując świetne wyniki w trzecim kwartale 2021 roku.

Według danych z raportu Market Pulse Service przygotowanego przez Counterpoint Research, realme w trzecim kwartale 2021 roku osiągnęło najszybszy wzrost sprzedaży smartfonów 5G. Chińska firma zwiększyła sprzedaż tych telefonów aż o 831%, zaś za sukces odpowiadają regiony Indii, Europy oraz Chin. Zdaniem analityka Varun Mishra z Counterpoint Research, realme mogło stać się najszybciej rosnącą marką w segmencie smartfonów 5G dzięki bogatej ofercie tego rodzaju telefonów, wielokanałowej strategii, a także kampanii marketingowej. Nie tylko realme urosło w siłę, ale również inne chińskie marki - Oppo, który zanotował wzrost o 165%, Vivo - 147% i Xiaomi - 134%.

realme to najszybciej rosnąca marka na rynku smartfonów 5G.

realme odnosi sukces na rynku smartfonów 5G

Widzimy, że uznanie zdobywają producenci dystrybuujący tańsze urządzenia wyposażone w coraz bardziej pożądaną technologię 5G. Jeżeli chodzi o lidera całego rynku smartfonów Samsunga, to ten w trzecim kwartale 2021 roku w segmencie 5G może pochwalić się progresem o 70%, z kolei Honor oddzielony od firmy-matki Huawei osiągnął 11% wzrost sprzedaży. Jednak to nie telefony z Androidem królują na rynku najnowszych technologii a iPhone'y od Apple. Badanie przeprowadzone przez Strategy Analytics wykazało, że iPhone'y podbiły rynek urządzeń 5G, wyprzedzając propozycje z systemem Google. Dopiero na kolejnych pozycjach są propozycje od Samsunga czy Xiaomi.

Samo realme ma ogromne plany nie tylko związane z urządzeniami ze średniej półki cenowej, ale również premium. Jakiś czas temu producent zapowiedział walkę z graczami sprzedającymi sprzęt z wyższej półki takimi jak Samsung czy Apple. realme chce zaoferować smartfon wyceniony na 800 dolarów amerykańskich. Przykładowy sprzęt musiałby zaoferować jedną z topowych konfiguracji m.in. wyświetlacz z wysokim odświeżaniem czy wydajny procesor. Może go zasilić bateria o pojemności 5000 mAH ze wsparciem szybkiego ładowania 125 W. Kupilibyście smartfona premium od realme?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme odnosi sukces na rynku smartfonów 5G

 0