realme chce walczyć z gigantami? Producent wejdzie na rynek smartfonów premium

realme chce walczyć z gigantami? Producent wejdzie na rynek smartfonów premium

realme kojarzy się z tańszymi smartfonami, które niekiedy oferują odpowiedni stosunek ceny względem jakości. Producent nie chce mieć już łatki firmy tworzącej budżetowe urządzenia i zamierza postawić na high-endowe produkty.

realme zaoferował wprawdzie wydajne modele za sprawą serii GT, ale na tym jego ambicje się nie kończą. Założyciel oraz dyrektor generalny korporacji, Sky Li zapowiedział walkę z graczami sprzedającymi sprzęt z wyższej półki takimi jak Samsung czy Apple. realme chce zaoferować smartfon wyceniony na 800 dolarów amerykańskich. Aktualnie ciężko takowego znaleźć w ofercie firmy, a ich jedną z lepszych opcji pozostaje GT Neo 2. Nie zdradzono jednak większych konkurentów odnośnie tego, kiedy ani jakie podzespoły otrzyma high-endowy telefon realme. Przede wszystkim trzeba oczekiwać topowego procesora, więcej pamięci RAM czy aparatu wykonującego lepsze jakościowo zdjęcia.

realme chce zaoferować smartfon z wysokiej półki, który kosztowałby 800 dolarów.

Przykładowy telefon będzie prawdopodobnie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ z obsługą wysokiej częstotliwości odświeżania i nadchodzący układ Qualcomm Snapdragon 898. Może go zasilić bateria o pojemności 5000 mAH ze wsparciem szybkiego ładowania 125 W. Oppo i OnePlus wydłużają swoje wsparcie dla smartfonów, więc być może realme pójdzie w tym samym kierunku w przypadku topowego urządzenia. Więcej detali o flagowcu realme powinniśmy uzyskać w 2022 roku. Tymczasem realme zapowiedziało ostatnio kilka budżetowych telefonów dla mniej wymagających użytkowników.

Mowa o realme Q3t wyposażonym w 6,67-calowy wyświetlacz FullHD+ z częstotliwością odświeżania 144 Hz i maksymalną jasnością 600 nitów. Posiada on również dziurkę na 16 Mpix aparat umieszczony w lewej górnej stronie. Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 778G wspomagany przez 8 GB RAM + 256 GB pamięci na dane z obsługą funkcji Dynamic RAM Expansion (DRE) rozszerzającej pamięć RAM do wirtualnych 5 GB. Drugi to realme 8i, który trafił do Polski i w jego wnętrzu znajdziemy procesor MediaTek Helio G96 oraz 4 GB RAM + 64/128 GB pamięci na dane typu UFS 2.2.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme chce walczyć z gigantami? Producent wejdzie na rynek smartfonów premium

 0