Red Dead Redemption 2 - wysyp gameplayu i porównanie wersji PS4 i Xbox One

Red Dead Redemption 2 - wysyp gameplayu i porównanie wersji PS4 i Xbox One

W sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej dłuższych niż dotychczas materiałów wideo z gameplayem z oczekiwanego Red Dead Redemption 2. Pierwszy z nich prezentuje w akcji sam początek historii, a więc z racji oczywistych spojlerów oglądacie go wyłącznie na własną odpowiedzialność (czujcie się ostrzeżeni). Należy przyznać, że fabuła zaczyna się bardzo dobrze i świetnie wróży jej dalszemu ciągowi, a także przygodom nowego bohatera w postaci Arthura Morgana, a także gangu, do którego należy. Oprócz klasycznej dawki materiałów z Red Dead Redemption 2, niektórzy tak jak doświadczona w tego rodzaju zabawie ekipa Digital Foundry postanowiła porównać obydwie wersje gry dostępne na PlayStation 4 oraz Xbox One. Na jakiej z wymienionych konsol Red Dead Redemption 2 wypada najlepiej? 

Red Dead Redemption 2 wypada najlepiej w wersji dedykowanej Xbox One X, który wygrywa tym pojedynku z PS4 Pro.

Otóż okazuje się, że zwycięsko z tego pojedynku wychodzi Xbox One X. Digital Foundry sprawdziło wszystkie wydania sprzętu od zwykłego PlayStation 4 czy Xbox One po PS4 Pro i Xbox One X. Na najlepszym urządzeniu Microsoftu, tytuł Rockstara działa w natywnych 4K proponując dzięki temu możliwie najostrzejszy obraz. Przykładowo edycja na PlayStation 4 Pro chodzi w rozdzielczości 1920 x 2160 skalowanej do 4K przy pomocy checkerboard rendering. Podobnie jeśli chodzi o płynność tutaj znów wygrywa konsola Zielonych zaś PlayStation 4 Pro w trakcie testów potrafiła zgubić klatki podczas większej zawieruchy, ale oczywiście nie odstaje ona zanadto od swego konkurenta. Co ciekawe różnice na korzyść zauważymy przy odpaleniu gry na zwykłych PS4 i Xbox One bowiem tu zwycięża urządzenie Sony. 

W związku z jutrzejszą premierą tytułu w internecie udostępniono pierwsze recenzje. Branżowi eksperci mocno chwalą Red Dead Redemption 2 za wysoką jakość graficzną (to akurat było widoczne już na pierwszych gameplayach), muzykę czy wreszcie przedstawioną fabułę, postaci i towarzyszący im świat Dzikiego Zachodu. Szczególnie dużo uwagi media poświęciły na ocenę interakcji z dostępnymi postaciami zauważając, iż mamy do czynienia z zupełnie nowym doświadczeniem. Warto również podkreślić, że najniżej wystawiona nota wynosi 82/10, z kolei średnia na Metacritis oscyluje na poziomie 97% - PS4 i 98% - Xbox One (w chwili powstawania wiadomości). Bez cienia wątpliwości, Red Dead Redemtpion 2 jest grą wartą zakupu, którego będziecie mogli dokonać podczas dzisiejszej nocnej premiery organizowanej w wielu miastach w Polsce. Wybieracie się?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 - wysyp gameplayu i porównanie wersji PS4 i Xbox One

 0