ResetEra - popularne forum sprzedane za dużą sumę

ResetEra - popularne forum sprzedane za dużą sumę

ResetEra, czyli popularne forum, które posiada ogromną bazę użytkowników zmieniło właściciela. Co ciekawe nowy nabywca nie planuje zmian w strukturach platformy w tym zespole moderatorów.

ResetEra, forum poświęcone grom zostało przejęte przez szwedzką firmę MOBA Network powstałą w 2018 roku za 4,55 miliona dolarów amerykańskich. 3,55 miliona USD zapłacono w gotówce, natomiast pozostała część trafi na konto sprzedającego do 31 grudnia 2021 roku. Jak podkreślaliśmy wprawdzie nie są planowane ogromne zmiany w działaniu strony, to jednak doczekamy się pewnego przemodelowania. MOBA Network zamierza udostępnić nowy format reklam i zwiększyć udział sprzedaży bezpośredniej licząc na wzrost w przyszłym roku. Działalność ResetEra oparto na wpływach z reklam oraz opcji subskrypcji, dzięki której banery reklamowe nie są wyświetlane. Jednocześnie opcja abonamentowa zostanie utrzymana.

Forum ResetEra zostało przejęte przez szwedzką agencję medialną MOBA Network.

ResetEra - popularne forum sprzedane za dużą sumę

Forum posiada około 54 581 członków i 45 milionów postów, a w zeszłym roku osiągnęło 700 000 USD ze sprzedaży usług. MOBA Network to szwedzka agencja medialna będąca właścicielem wielu witryn internetowych m.in. Mobafire, Dotafire, Smitefire, Owfire czy Leaguespy. Prowadzi również sieć partnerską YouTube - Union For Gamers (UFG), do której należy ponad 1000 twórców. ResetEra powstało w 2017 roku jako nowe miejsce dla osób związanych niegdyś z NeoGaf w przeszłości jednego z największych forów gamingowych w sieci. Oskarżenia o molestowanie seksualne, którego miał dopuścić się właściciel doprowadziło jednak do migracji użytkowników NeoGaf.

Zadowolenia z przejęcia nie kryje Björn Mannerqvist, dyrektor generalny M.O.B.A. Network - "Jesteśmy bardzo podekscytowani oraz dumni, że możemy powitać ResetEra.com, jedno z największych forów dla graczy na świecie oraz marek społecznościowych. Forum ma potencjał w wypracowaniu jeszcze lepszych wyników, my widzimy w nim szansę dalszego rozwoju, polepszenia sprzedaży i wydobycia synergii w ramach grupy M.O.B.A.".

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: ResetEra - popularne forum sprzedane za dużą sumę

 0