Resident Evil 3 Remake na PS5 i Xbox Series X sklasyfikowany przez PEGI. Premiera już niebawem?

Resident Evil 3 Remake na PS5 i Xbox Series X sklasyfikowany przez PEGI. Premiera już niebawem?

Resident Evil 3 zmierza na konsole nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X. Gra Capcomu została już sklasyfikowana przez ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier.

Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake to przykłady tego, jak powinno odświeżać się stare gry, zwłaszcza gdy na rynku nie brakuje potworków pokroju Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Remake RE3 trafił na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku, a po dwóch latach zmierza także na PS5 i Xbox Series X. Gra w wydaniu next-genowym została sklasyfikowana przez Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier (PEGI). Oznacza to, że do premiery produkcji na urządzeniach Sony oraz Microsoftu pozostało niewiele czasu i chociaż dokładniej daty jeszcze nie znamy to wiemy, że premierę produkcji przewidziano w 2022 roku.

Resident Evil 3 Remake na PS5 i Xbox Series X został sklasyfikowany przez PEGI. Do premiery next-genowej wersji zostało niewiele czasu.

Capcom potwierdził miesiąc temu, że zarówno remake Resident Evil 2 i 3, jak i Resident Evil 7: Biohazard pojawią się na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series oraz PC w bieżącym roku. Next-genowa aktualizacja wniesie obsługę ray-tracingu, podwyższoną liczbę klatek (zapewne do 60) i dźwięk przestrzenny. W przypadku PS5 możemy liczyć na wsparcie dla funkcji kontrolera DualSense - haptycznych wibracji czy adaptacyjnych spustów. Mniejszych poprawek będzie więcej i należy liczyć na poprawę wydajności produkcji. Update dostaną też posiadacze komputerów i co ważne pobiorą go za darmo.

Capcom nigdy nie potwierdził, która z trzech gier zostanie wydana jako pierwsza. Jednak klasyfikacja PEGI sugeruje, że będzie to Resident Evil 3 Remake. RE3 Remake odniósł sukces na rynku i do listopada 2021 roku sprzedał się w nakładzie 4,6 miliona egzemplarzy. Deweloperzy zachowali większość rzeczy z oryginału wydanego w 1999 roku, lecz dokonali kilku modyfikacji, by przedstawić jeszcze lepszą fabułę. Nadal kierujemy losami Jill Valentine, byłą oficer elitarnego oddziału S.T.A.R.S., która trafia w sam środek apokalipsy zombie wywołanej w mieście Raccoon City przez wirusa T stworzonego w laboratoriach korporacji Umbrella.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 3 Remake na PS5 i Xbox Series X sklasyfikowany przez PEGI. Premiera już niebawem?

 0