Rockstar skupia się na Grand Theft Auto 6. Remastery na bocznym torze

Rockstar skupia się na Grand Theft Auto 6. Remastery na bocznym torze

Rockstar rzekomo koncentruje się obecnie na rozwoju Grand Theft Auto 6. To niewątpliwy powód do radości, ale... trochę także do smutku.

Dlaczego ktoś miałby być zawiedziony z tego powodu? Ano, dlatego, że koncentracja mocy przerobowych na produkcji Grand Theft Auto 6 oznacza zarazem spowolnienie albo zaprzestanie rozwoju innych projektów. Jeśli więc marzycie na przykład o remasterach takich gier, jak Red Dead Redemption czy Grand Theft Auto 4, raczej możecie o nich zapomnieć. Mało prawdopodobne, że Rockstar zajmie się nimi w najbliższych latach. Z drugiej strony możemy cieszyć się, że prace nad Grand Theft Auto 6 toczą się obecnie na najwyższycn obrotach.

Możecie na razie zapomnieć o remasterach Red Dead Redemption czy Grand Theft Auto 4. Rockstar skupia się obecnie na Grand Theft Auto 6.

To, że Rockstar koncentruje się na Grand Theft Auto 6, nie oznacza, że porzucił całkowicie temat odświeżania starszych tytułów. Remastery Grand Theft Auto 4 czy pierwszej odsłony Red Dead Redemption nie są wykluczone i deweloper kiedyś może do nich wrócić. Jednak wygląda na to, że tym razem Rockstar będzie chciał poświęcić wznowieniom więcej uwagi. Redakcja serwisu Kotaku dotarła do informatorów, którzy twierdzą, że po chłodnym przyjęciu Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition studio zrewidowało swoje podejście do remasterów. My też mamy nadzieję, że będą znacznie lepsze niż wydana w listopadzie ubiegłego roku trylogia.

Wydaje się, że Rockstar nie chce powtórzyć błędu popełnionego przy okazji Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Prace nad odświeżeniem trylogii (w skład której weszły GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas) powierzył niedoświadczonemu, niewielkiemu zespołowi Grove Street Games. Wydawało się, że to projekt na tyle prosty (wystarczyło unowocześnić gry, które do dziś są w pełni grywalne, nawet na smartfonach), że nie da się go zrealizować źle. Tymczasem maleńkie, zaledwie kilkunastoosobowe studio popełniło tyle błędów, że Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition wylądowało ostatecznie na liście najgorzej ocenianych tytułów w historii.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar skupia się na Grand Theft Auto 6. Remastery na bocznym torze

 0